Γεωργιάδης: «Να κάνουμε το 6Χ6»

Μόνο πικρία έμεινε στον ΠΑΟΚ από την ήττα από την Τρίπολη σύμφωνα με τον Γεωργιάδη.

Ο Γιώργος Γεωργιάδης δεν χάρηκε το γκολ που σημείωσε σε βάρος των Αρκάδων στην Τούμπα και δήλωσε στην κάμερα της Nova: «Το πρώτο 15λεπτο ήταν καταστροφικό. Ούτε ο πιο αισιόδοξος φίλος της Τρίπολης δεν περίμενε το 0-3. Πριν καταλάβουμε το σοκ του πρώτου γκολ δεχτήκαμε άλλα δύο και το έργο μας έγινε πιο δύσκολο.

Το γκολ του Αθανασιάδη μας βοήθησε να πιστέψουμε στην ανατροπή. Μπήκαμε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράραμε νωρίς, κάναμε φάσεις, αλλά στο τέλος μας μένει μία πικρία».

Για τα αίτια της εμφάνισης στο πρώτο ημίχρονο είπε: «Πρέπει να μπαίνουμε πιο συγκεντρωμένα. Πρέπει να βρούμε ισορροπία και τέτοια παιχνίδια να τα «καθαρίζουμε». Φέτος έχουμε χάσει πολλούς βαθμούς από υποδεέστερους αντιπάλους. Αυτά τα ματς χρειάζονται γρήγορο γκολ...».

Για τη συνέχεια συμπλήρωσε: «Σαν ΠΑΟΚ πρέπει να πάμε για το 6Χ6 ώστε να πάρουμε την καλύτερη δυνατή θέση στα play offs. Δεν κοιτάμε τα άλλα ματς, παρά μόνο αυτό με τον Παναιτωλικό».

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι