Χέρι-χέρι με τον Νέρι ο Άρης

Ο Νέρι Καστίγιο συνεχίζει να οδηγεί τον Άρη από νίκη σε νίκη, με τον Μεξικανό επιθετικό να σκοράρει κατά ριπάς στα τελευταία παιχνίδια της ομάδας του.

Ο επιθετικός του Άρη, ο οποίος βρήκε δίχτυα και στα Πηγάδια απέναντι στην Ξάνθη, έχει πετύχει 7 γκολ στα τελευταία πέντε παιχνίδια της ομάδας του που έχει αγωνιστεί, μετρώντας συνολικά 434 λεπτά συμμετοχής.

Δηλαδή, ο Καστίγιο έχει ένα γκολ ανά 62 λεπτά συμμετοχής, ποσοστό που θα ζήλευαν ακόμη και μεγάλοι επιθετικοί.

Από αυτά τα πέντε παιχνίδια, τα τέσσερα είναι για τη Super League, όπου ο Άρης έχει σημειώσει ισάριθμες νίκες, βάζοντας στο... σακούλι του 12 βαθμούς. Το άλλο ήταν για το Κύπελλο, όπου το γκολ του Μεξικανού δεν είχε αποτρέψει τον αποκλεισμό των «κίτρινων».

Το τελευταίο διάστημα ο Καστίγιο δεν αγωνίστηκε καθόλου σε δύο παιχνίδια και ο Άρης το πλήρωσε, καθώς δεν μπόρεσε να κερδίσει. Στις 15 Ιανουαρίου στο ματς Ατρόμητος-Άρης 0-0 και στις 18 του ίδιου μήνα στο ματς Λεβαδειακός-Άρης 1-1.

1

81'

12/01/12

Κύπελλο

Ατρόμητος-Άρης

2-1

1

89'

22/01/12

Δόξα Δράμας-Άρης

1-3

2

89'

29/01/12

Άρης-Λεβαδειακός

2-1

2

89'

05/02/12

Ξάνθη-Άρης

0-2

1

86'

Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR