Αναστασιάδης: «Ήμασταν καλά προετοιμασμένοι»

Ανακουφισμένος παρουσιάστηκε στη συνέντευξη Τύπου ο Άγγελος Αναστασιάδης, μετά τη σπουδαία νίκη επί της Κέρκυρας με σκορ 2-1.

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα, σχολιάζοντας το ματς με τη νησιώτικη ομάδα, είπε:

«Ήταν ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και για του δύο αντιπάλους. Ξέραμε τι είχαμε να αντιμετωπίσουμε.
 Ήμασταν καλά προετοιμασμένοι. Πήγαμε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και στον τρόπο που επιδιώξαμε  να παίξουμε. Είχαμε καλές επιλογές στην αμυντική μας συμπεριφορά.
Θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερες επιλογές και στην επίθεση. Προηγηθήκαμε με δύο γκολ, όμως είχαμε προβλήματα με τις δυο αναγκαστικές αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο.  Γνωρίζαμε ότι θα μας πιέσει ο αντίπαλος με βαθιές σέντρες, κάτι που το κάνει συχνά».
Δεχτήκαμε ένα γκολ το οποίο θα μπορούσαμε να αποφύγουμε. Γλιτώσαμε όμως από άλλα.  Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε καλή απόδοση. Μεγάλο ρόλο έπαιξε ότι δεχτήκαμε κόκκινη κάρτα, αλλά και πολλές κίτρινες και φοβηθήκαμε να βάλουμε τα πόδια στη φωτιά.
Παρόλα αυτά μπορούσαμε να κάνουμε το 1-3 στο δοκάρι του Μπεσέρα. Ευχαριστώ τα παιδιά, αλλά και την Παναγιά. Άλλες φορές χάναμε στο τελευταίο λεπτό».

Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή