Σίσιτς: «Πρέπει να δουλέψουμε στο γκολ»

Στη δυσκολία του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννινα στάθηκε ο Μίρνες Σίσιτς και στο γεγονός πως ο ΟΦΗ δυσκολεύεται να σκοράρει, σε δηλώσεις που παραχώρησε μετά το τέλος του αγώνα με τους Ηπειρώτες.

Ο Σλοβένος ποδοσφαιριστής της κρητικής ομάδας, συγκεκριμένα δήλωσε:

«Ήταν ένας πάρα πολύ δύσκολος αγώνας. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν κακός. Δεν είμαι ευχαριστημένος από αυτό το αποτέλεσμα. Αν το πιστεύαμε στα τελευταία λεπτά, θα μπορούσαμε να πετύχουμε γκολ, αλλά το 0-0 για εμάς είναι καλό αποτέλεσμα. Βλέπουμε μπροστά. Έχουμε δύσκολα παιχνίδια, αλλά τελειώσαμε τον 1ο γύρο με 20 βαθμούς, οπότε από μία πλευρά, είμαστε ευχαριστημένοι.

Σήμερα υπήρχε άγχος. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλύτερες ευκαιρίες από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Είναι 3-4 παιχνίδια που δεν βάζουμε γκολ, οπότε πρέπει να δουλέψουμε σ’ αυτό το σημείο και στη συνέχεια να προσπαθήσουμε για να βάλουμε γκολ. Πρέπει να αρχίζουμε να βάζουμε γκολ. Είμαστε ο ΟΦΗ, μια μεγάλη ομάδα. Σαν παίκτης του ΟΦΗ, δεν είμαι ευχαριστημένος, επειδή πιστεύω ότι μπορούσαμε να κερδίσουμε. Από κει και πέρα το 0-0 είναι καλό αποτέλεσμα.