Κατσαβάκης: «Δυο στιγμιαίες αδράνειες…»

Στο βελτιωμένο πρόσωπο της Δόξας Δράμας κόντρα στον ΠΑΟΚ στάθηκε ο Μάκης Κατσαβάκης, τονίζοντας πως η ομάδα του δέχτηκε τα γκολ από αδράνεια.

{textlink02}

«Ξεκινήσαμε με στόχο να πάμε στο ημίχρονο με το μηδέν. Πληρώσαμε δύο στιγμιαίες αδράνειες και βρεθήκαμε με δύο γκολ πίσω. Βελτιώθηκε η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο, είχαμε καλύτερη κυκλοφορία και κάναμε κάποιες φάσεις. Αν μειώναμε με τον Βάντερσον θα πιέζαμε περισσότερο τον ΠΑΟΚ για την ισοφάριση. Δεν ήρθε το γκολ κι ο ΠΑΟΚ με την ποιότητά του ροκάνισε το χρόνο και πήρε τους βαθμούς. Θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερα τελειώματα και καλύτερη τελική πάσα. Σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι υπήρχε καλύτερη παρουσία, τουλάχιστον επιθετικά. Αμυντικά έχουμε ακόμη δουλειά. Πρώτο μέλημά μας είναι να βελτιώσουμε αυτό το κομμάτι. Τουλάχιστον σε επίπεδο μονομαχιών», τόνισε ο τεχνικός των «Μαυραετών».

Μιλώντας στη συνέχεια για την μεταγραφική ενίσχυση της Δόξας σημείωσε: «Ας μην πούμε ονόματα γιατί οι μάνατζερ παίρνουν ευκαιρία να διαφημίζουν τους πελάτες τους. Στα πρώτα αυτά ματς ήθελα να γνωρίσω τα παιδιά. Έχουμε ραντεβού από Τρίτη για το θέμα της ενίσχυσης. Δεν ισχύσουν αυτά που γράφονται. Προσωπικά έχω συζητήσει με παίκτες που έχω συνεργαστεί, συζητήσεις έχει κάνει και ο πρόεδρος. Παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο. Το οικονομικό, η ηλικία, θα δούμε».

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους