Κανακούδης: «Ατυχήσαμε»

Στον παράγοντα τύχη απέδωσε ο Πέτρος Κανακούδης, την ήττα που γνώρισε η Δόξα Δράμας από την Ξάνθη, με σκορ 2-0.

Ο ποδοσφαιριστής των «μαυραετών», σχολιάζοντας τον αγώνα με τους Θρακιώτες, δήλωσε:

«Δεν μπήκαμε καλά στα πρώτα λεπτά 15 με 20 λεπτά. Από κει και μετά νομίζω ότι ήμασταν κυρίαρχοι του παιχνιδιού. Δημιουργήσαμε αρκετές φάσεις. Είχαμε όμως την ατυχία από στημένες φάσεις σε δύο περιπτώσεις να μην πετύχουμε κάποιο γκολ. Αν πετυχαίναμε ένα γκολ  βάση της ψυχολογίας θα άλλαζαν τα πράγματα. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πολύ καλά. Δημιουργήσαμε μια πολύ καλή ευκαιρία και δεχτήκαμε ένα αστείο γκολ, το δεύτερο. Ό,τι προσπάθεια κι αν κάναμε μετά, δεν έγινε τίποτα.

Από καθαρή απροσεξία και ατυχία της στιγμής δεν ευτυχήσαμε να πετύχουμε κάποιο γκολ».

Σε ερώτηση για τον αντέχουν οι παίκτες της Δόξας Δράμας, τα συνεχόμενα παιχνίδια, ο Πέτρος Κανακούδης, είπε:
«Όσο κουραστικό κι αν είναι, από την άλλη είναι καλό γιατί και ο ποδοσφαιριστής αποκτά έναν ρυθμό. Μπαίνει σε μια διαδικασία διαφορετική από αυτή που έχουμε συνηθίσει εδώ στην Ελλάδα. Εύχομαι να συνειδητοποιήσουμε που βρισκόμαστε, σε ποιο επίπεδο είμαστε και να γίνουμε σοβαρότεροι, έτσι ώστε να χαρούμε λίγο στη συνέχεια».

Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι