Πρόμπιερζ: «Υστερήσαμε στη συνοχή»

Απογοητευμένος από την εμφάνιση και την ήττα του Άρη στη Νέα Σμύρνη ήταν ο Μίχαλ Πρόμπιερζ στην συνέντευξη Τύπου.

{textlink02}

Στην έλλειψη συνοχής και συνεργασίας των ποδοσφαιριστών του απέδωσε ο Μίχαλ Πόμπιερζ την ήττα του Άρη από τον Πανιώνιο. Ο τεχνικός της ομάδας της Θεσσαλονίκης τόνισε:

«Τόσο καιρό στο ποδόσφαιρο υπάρχουν κάποιες φορές που άλλοτε κερδίζεις και άλλοτε χάνεις. Εγώ πάντα θέλω να κερδίζω. Στο αγωνιστικό κομμάτι δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί δεχτήκαμε δύο εύκολα γκολ. Έτσι ήταν δύσκολο να γυρίσουμε το ματς. Πρέπει να δείχνουμε χαρτακτήρα, να αντιδρούμε. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να δουλέψουμε. Εχουμε πρόβλημα στη συνοχή. Να καταλάβουμε ότι είμαστε στον Άρη, να τα δώσουμε όλα για την ομάδα. Μετά το 2-0 προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε, σκοράραμε αλλά μετά μείναμε πάλι λίγο πίσω και τα τελευταία λεπτά ήταν σαν να παίζαμε με δέκα παίκτες λόγω του τραυματισμού του Καζναφέρη. Κρίμα που δεν πετύχαμε και δεύτερο γκολ. Τα τελευταία 20 λεπτά ήμασταν καλοί. Θα δουλέψουμε για το επόμενο ματς. Δεν γίνεται από τη μία μέρα στην άλλη να αλλάξουμε όσα πρέπει να διορθωθούν. Θα επιχειρήσουμε να δώσουμε μια... φωτιά στην ομάδα με την ενσωμάτωση νέων παικτών. Η τελευταία εβδομάδα ήταν χαράς επειδή είχαμε νικήσει. Αυτή την εβδομάδα θα είμαστε στεναχωρημένοι διότι χάσαμε».

- Πού οφείλεται η αλλαγή εικόνας σε σχέση με το ματς με τον ΟΦΗ;

«Εκείνο το ματς ήταν τελείως διαφορετικό. Σήμερα μας έλειπε η συνοχή και η συνεργασία. Είναι δύσκολο σε 20 μέρες που βρίσκομαι εδώ να τα αλλάξουμε όλα. Θα το προσπαθήσουμε».

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!