Παπουλής: «Ο Μήτσιος έκρινε το αποτέλεσμα»

Την πεποίθηση του πως ο διαιτητής της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Άρη, έκρινε άθελά του (όπως θέλει να πιστεύει) το αποτέλεσμα, εξέφρασε ο Φώτης Παπουλής, τονίζοντας ωστόσο πως μια ήττα δεν μπορεί να χαλάσει την εικόνα που της ομάδας.

«Σίγουρα νομίζω ότι στο πρώτο ημίχρονο δεν πήγαμε όπως θα θέλαμε. Ξέραμε πως το παιχνίδι είναι δύσκολο με την ομάδα του Άρη γιατί και ήταν σε δεινή βαθμολογική θέση και είναι μια ποιοτική ομάδα. Χάσαμε ένα ημίχρονο, στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πάρα πολύ δυνατά, δείξαμε ότι θέλουμε το παιχνίδι. Δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω ότι ένας διαιτητής αλλάζει την πορεία ενός αγώνα, αλλά θέλω να πιστεύω, πρώτα πρέπει να δω και το βίντεο, ότι άθελά του έκρινε το παιχνίδι του αγώνα γιατί από ότι ενημερώθηκα ήταν και πέναλτι του Μάντζιου και νομίζω ότι με δέκα παίκτες ο Άρης και εμείς με 1-1 θα ήταν διαφορετική η τροπή του παιχνιδιού», τόνισε αρχικά ο μέσος των Κρητικών, συμπληρώνοντας σχετικά με την αναμέτρηση κόντρα στον Παναθηναϊκό:

«Πρέπει να κοιτάξουμε όλη αυτήν την εβδομάδα να συγκεντρωθούμε σε αυτό το παιχνίδι. Νομίζω δεν χαλάμε όλη την καλή εικόνα που είχαμε όλο αυτό το διάστημα. Έχουμε δείξει τι ήμασταν όλο αυτό το διάστημα. Είναι δύο πολύ βασικές απώλειες, ο Βαγγέλης (σ.σ. Μάντζιος) και ο Στάθης (σ.σ Ταυλαρίδης). Θα δουλέψουμε όλη αυτήν την εβδομάδα να πάμε όσο πιο έτοιμοι μπορούμε σε αυτό το παιχνίδι».

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»