Μελανό σημείο η δυστοκία του Αστέρα

Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές έμεινε ο Σάκης Τσιώλης από την απόδοση του Αστέρα Τρίπολης κόντρα στην ΑΕΚ, ωστόσο διαπίστωσε ιδίοις όμασι το πρόβλημα της ομάδας στο γκολ.

Οι Αρκάδες αντέδρασαν αμέσως μετά το γκολ που δέχτηκαν από την ΑΕΚ και έχασαν πολλές ευκαιρίες να σκοράρουν, όμως δεν ήταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια. Αυτό προβλημάτισε τον Καρδιτσιώτη τεχνικό, ο οποίος έβαλε στο δεύτερο μέρος τον Περόνε, όμως το σκορ ήταν ήδη 2-0 ύστερα από ένα άσχημο 15λεπτο στην αρχή του δευτέρου 45λεπτου. Και στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας πίεσε, με τον Μπρέσκα να έχει δοκάρι, όμως γκολ δεν μπήκε.

Την Κυριακή οι Αρκάδες έκαναν χαλάρωμα, ενώ την Δευτέρα έχουν ρεπό. Από την Τρίτη θα ξεκινήσει η προετοιμασία για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό, όπου στόχος είναι να δουλέψει ο Τσιώλης με τους παίκτες του στην τακτική και στο τελείωμα των φάσεων.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη