Ισόπαλος και λαβωμένος με Εργοτέλη ο ΟΦΗ

Φιλικό παιχνίδι έδωσαν ΟΦΗ και Εργοτέλης στο ΒΑΚ το Σάββατο (12/11), μένοντας στο 1-1, ενώ οι γηπεδούχοι είδαν τρεις παίκτες τους να αποχωρούν τραυματίες.

Ο Νίκος Αναστόπουλος είδε τους Παπουλή, Ζορμπά και Σουμπίνιονα αποχωρούν με πρόβλημα και τη Δευτέρα θα διαπιστωθεί η σοβαρότητα των τραυματισμών τους. Ο πρώτος χτύπησε στον αριστερό τετρακέφαλο, που έχει πρηστεί, ο δεύτερος υπέστη διάστρεμμα στον αριστερό αστράγαλο, ενώ ο Βραζιλιάνος διάταση στη γάμπα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι ομάδες μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο. Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος στο πρώτο μέρος, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες, ενώ κατάφερε να σκοράρει με τον Λεωνίδα Καπάνταση στο 38’, ύστερα από μπαλιά του Γαλανόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε αρχικά, με τις πολλές αλλαγές των δύο τεχνικών. Στο 73’ ο Μονιάκης επιχείρησε ένα δυνατό σουτ, αναγκάζοντας τον Πίρσον να διώξει σε κόρνερ. Στο τελευταίο εικοσάλεπτο ο Εργοτέλης ανέβασε την απόδοσή του και στο 83’ ισοφάρισε χάρη σε γκολ του Χρυσοφάκη, μετά από μπαλιά του Χαντί. Στο επόμενο λεπτό, ο Χαντί είχε δοκάρι για τους «κιτρινόμαυρους», ενώ το 1-1 διατηρήθηκε ως το τέλος.

ΟΦΗ: Βεζυρίδης (83’ Σαχσανίδης), Γαλανόπουλος, Μπουλούτ (46’ Ζόρντι Λόπες), Ταυλαρίδης, Μποντόρ (46’ Σουμπίνιο), Βερόν (46’ Μονιάκης) , Ρόβας, Ουκάρ (46’ Ζαχαράκης), Ζορμπάς (28’ Κάται), Παπουλής (10’ Χόρχε Λόπες/ 80’ Αλσίτο Τζούνιορ), Καμπάνταης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης (46’ Πιρσον), Γιαλούσης (61’ Τζανακάκης), Βίσιο (61’ Νταντόμο), Χίμπλινγκερ, Σασιασβίλι (61’ Κυριακίδης), Ολίσε (61’ Μπουχαλάκης), Μπέτο(46’ Μπρούνο), Σαρρής (61’ Γιοβάνοβιτς), Κουτσιανικούλης (61’ Ρέντζας), Λεάλ (61’ Χαντί), Κατσικοκέρης (61’ Χρυσοφάκης).

{textlink02}

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»