Με υπογραφή Μπαλάφα

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά η «φιλική» συνάντηση μεταξύ της Α’ και Β’ ομάδας του ΠΑΟΚ, με τον Σωτήρη Μπαλάφα να χαρίζει στους μεγάλους τη νίκη στην εκπνοή του παιχνιδιού

Η αναμέτρηση διεξήχθη στις εγκαταστάσεις της Σουρωτής παρουσία περίπου 50 φιλάθλων του ΠΑΟΚ, καθώς και των κ.κ. Ζαγοράκη, Κωνσταντινίδη, Ποικιλίδη, Ιωδηφίδη και Πουρλιοτόπουλου.

Ο Μάκης Χάβος προτίμησε να χρησιμοποιήσει τους αναπληρωματικούς, καθώς και τον Πάμπλο Κοντρέρας ο οποίος κατά την προηγούμενη εβδομάδα παρακολούθησε μόλις 2 προπονήσεις και στους υπόλοιπους να παραχωρήσει δεύτερο ρεπό.

Εκτός προγράμματος έμεινε μόνο ο Ντάριο Κρέσιτς, ο οποίος αισθάνθηκε ενοχλήσεις στην ποδοκνημική.

Οι αρχικές ενδεκάδες

ΜΕΓΑΛΟΙ: Γιακουμής, Πετρίσεβιτς, Σακελλαρίου, Μαλεζάς, Σαβίνι, Μπαλάφας, Αρίας, Κουτσιανικούλης, Ελ Ζαρ, Φιλομένο, Αθανασιάδης

ΝΕΟΙ: Κουτζαβασίλης, Κωνσταντινίδης, Νικολαΐδης, Ιντζίδης, Αγγελίδης, Σάρρος, Κάτσε, Προβατίδης, Κίτσιου, Κωτούλας, Μωϋσιάδης

Για ξεμούδιασμα ο Κοντρέρας

Στο δεύτερο μέρος ο Πάμπλο Κοντρέρας αντικατέστησε τον Λούκα Πετρίσεβιτς στο δεξιό άκρο της άμυνας, ενώ σε αλλαγές προχώρησε και ο τεχνικός των Νέων, Νίκος Κολομπούρδας. Στο παιχνίδι πέρασαν οι Μπολόσης, Σκέμπης, Χαρμάνας, Σαββίδης και Μελισσάς στις θέσεις των Κουτζαβασίλη, Μωυσιάδη, Κοτούλα, Κωνσταντινίδη και Προβατίδη, αντίστοιχα.

Οι φάσεις του αγώνα

6’ Ένα σουτ του Μωϋσιάδη μπλόκαρε ο Γιακουμής.

9’ προωθήθηκε και πάλι ο Μωϋσιάδης, έπιασε το σουτ, χωρίς να καταφέρει να βρει δίχτυα.

17’ Ο Μωϋσιάδης πέρασε και τον Γιακουμή, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Μαλεζάς.

19’ Ο Φιλομένο συνεργάστηκε με τον Ελ Ζαρ, το σουτ του Μαροκινού όμως πέρασε άουτ, ενώ στο 25’, το σουτ του Κουτσιανικούλη, μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.

31' Χαμένο τετ α τετ του Κλάους, μπλόκαρε ο Μελισσάς.

37’ Δυνατό σουτ του Ελ Ζαρ πέρασε άουτ

40’ Ο Φιλομένο έκανε τη σέντρα στον αφύλακτο Αθανασιάδη, η κεφαλιά του τελευταίου, όμως, από πολύ κοντά κατέληξε άουτ.

52’ Δυνατό σουτ του Μπαλάφα έξω από την περιοχή, η μπάλα χτύπησε στα σώματα και κατέληξε κόρνερ.

54’ Εξαιρετική ενέργεια του Κοντρέρας από δεξιά, πέρασε δύο παίκτες, έκανε το σουτ με το αριστερό, που πέρασε λίγο έξω από την εστία του Κουτζαβασίλη.

57’ Ο Κάτσε μεταβίβασε κάθετα στον Χαρμάνα, εκείνος δεν κατάφερε να βρει δίχτυα.

60’ Η Α’ ομάδα άνοιξε το σκορ με ένα εκπληκτικό γκολ του Μπαλάφα, ο οποίος πέρασε τη μπάλα πάνω από τον αντίπαλο του, σούταρε μονοκόμματα με το αριστερό και έστειλε τη μπάλα στη γωνία του Κουτζαβασίλη.

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ