Φιλική νίκη επί της Προοδευτικής

Τη φιλική νίκη με 3-1 πανηγύρισε το Σάββατο (5/11) ο Λεβαδειακός απέναντι στην Προοδευτική, σε αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό στάδιο της Λιβαδειάς.

Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Σάντσεζ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, ενώ έξι λεπτά αργότερα, ο Ζουρούδης με δυνατό σουτ, μέσα από την περιοχή, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Μάλιστα, στο 28’ ο Λεβαδειακός πήρε προβάδισμα τριών γκολ, με τον Μαχαίρα, έπειτα από λάθος του πορτιέρο των φιλοξενούμενων.

Οι «βυσσινί» προσπάθησαν να αντιδράσεις, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 3-1 με τον Σούφλα στο 33’ με πέναλτι.

Για τον Λεβαδειακό αγωνίστηκαν οι: Στρατηλάτης (30’ Πασχαλάκης, 60’ Κυριακίδης), Τόμας, Aλεξίου, Μαχαίρας, Κουτσόπουλος, Μελισσάς, Ζαχούι, Σάντσεζ, Μπεγόνια, Zουρούδης, Μπουντόπουλος.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ιωάννου, Λισγάρας, Μουλόπουλος, Νικολακάκης, Ζησόπουλος, Βιάνα, Kόρμπος, Κοιλιάρας, Φαβάλι, Βασιλείου.

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια