Κάρολ: «Δείξαμε χαρακτήρα»

Ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ υποστήριξε πως η ομάδα του έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να «γυρίσει» το ματς και να πάρει ισοπαλία από τον Ολυμπιακό.

Ο Ρόι Κάρολ μιλώντας μετά το εξαιρετικό αποτέλεσμα που κατάφερε να πάρει ο ΟΦΗ στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» από τον Ολυμπιακό, τόνισε πως το γεγονός ότι η ομάδα του δεν τα παράτησε ήταν το «κλειδί» έτσι ώστε να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση.

«Παρά το γεγονός ότι φάγαμε το πρώτο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, δεν τα παρατήσαμε, το παλέψαμε και το πιστέψαμε. Μετά το δεύτερο γκολ πήραμε μια πρωτοβουλία των κινήσεων, μας έτυχαν δυο καλές φάσεις, σκοράραμε και καταφέραμε να πάρουμε την ισοπαλία», είπε αρχικά ο Βορειοϊρλανδός τερματοφύλακας.

Ενώ πρόσθεσε ότι: «Δείξαμε χαρακτήρα σε ένα ακόμα πολύ δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι. Το αποτέλεσμα αυτό θα μας βοηθήσει πολύ στη συνέχεια του πρωταθλήματος».

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι