Βλαχοδήμος: «Θέλαμε βαθμούς, αλλά…»

Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος υποστήριξε πως η Ξάνθη θα μπορούσε να πάρει κάτι καλύτερο από τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό αλλά δεν τα κατάφερε καθώς δεν είχε την εύνοια της τύχης.

Σύμφωνα με τον Παναγιώτη Βλαχοδήμο η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη αν ήταν περισσότερο τυχερή θα μπορούσε να πάρει έστω την ισοπαλία κόντρα στο «τριφύλλι», ενώ ανέφερε ότι οι καιρικές συνθήκες δυσκόλεψαν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δυο ομάδων.

«Το χάρηκα το γκολ. Θα χαιρόμουνα πιο πολύ αν παίρναμε την νίκη, παλέψαμε ως το τέλος το παιχνίδι και πιστεύω ότι άτυχα δεν πήραμε βαθμούς σήμερα», είπε αρχικά ο νεαρός μέσος της Ξάνθης και πρόσθεσε: «Ο αέρας στο πρώτο ημίχρονο μας δυσκόλεψε πάρα πολύ. Στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε με τον αέρα, ήμασταν καλύτεροι, προσπαθήσαμε αλλά δεν τα καταφέραμε».

Τέλος, ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος συμπλήρωσε: «Θέλαμε να πάρουμε βαθμούς και το πιστεύαμε ως το τέλος αλλά δεν μπορέσαμε. Μας επηρεάζει σίγουρα, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα τώρα. Κοιτάμε το επόμενο ματς».

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)