Ντεμόλ: «Θα μπορούσαμε περισσότερα γκολ»

Ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Στεφάν Ντεμόλ στάθηκε στις χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο μισάωρο του αγώνα με την Κέρκυρα.

Ο Βέλγος στη συνέντευξη Τύπου μετά τη νίκη (2-1) απέναντι στους Φαίακες έκανε γνωστό ότι θα αναχωρήσει για το Βέλγιο για προσωπικούς λόγους και στη συνέχεια σχολίασε τη νίκη επί των Φαιάκων. «Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι σήμερα», είπε και σημείωσε: «Το ποδόσφαιρο είναι όμορφο αλλά και δύσκολο. Τα πρώτα 30 λεπτά μπορούσαμε να κάνουμε το σκορ αν όχι 3-0 αλλά 2-0. Μετά το πρώτο μισάωρο δεν μπορώ να καταλάβω τι να συνέβη, αλλά πριν όλα δούλεψαν καλά και βγήκαν τα πράγματα που θέλαμε να κάνουμε.

Προσπαθήσαμε στο δεύτερο ημίχρονο με αλλαγές να δώσουμε νέο αίμα στην ομάδα. Το γκολ που πετύχαμε ήταν γκολ χαρακτήρα παρά της ποιότητας στο γήπεδο. Ήμασταν τυχεροί σε 2-3 περιπτώσεις που δεν δεχτήκαμε την ισοφάριση. Κάναμε μισή ώρα καλού ποδοσφαίρου, μία ώρα κακού και πήραμε το αποτέλεσμα. Συμβαίνει να παίζεις καλά και να μη κερδίζεις αλλά στο ματς αυτό συνέβη το αντίθετο».

* Κόπηκαν 2.492 εισιτήρια και εισπράχθηκαν 21.098 ευρώ.

Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)
Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League