Φιλική νίκη για Άρη

Με 2-0 επικράτησε ο Άρης του Απόλλωνα Καλαμαριάς στο Δημοτικό Γήπεδο της Καλαμαριάς στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης.

Καλό πρόσωπο έδειξε ο Άρης στο φιλικό απέναντι στον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο Δημοτικό Γήπεδο της πόλης. Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη εκμεταλλεύεται την διακοπή του πρωταθλήματος για τους «κιτρινόμαυρους» και κατάφερε να πάρει μία νίκη ψυχολογίας με 2-0.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης λόγω της έντονης βροχόπτωσης οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν αρκετές ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε στο 43’ για τον Άρη ο Γιαννώτας μετά από ωραίο άνοιγμα του Καστίγιο και ωραίο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε δέκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης όταν ο Νέτο έδωσε την πάσα στον Καπετάνο ο οποίος μετά από ωραία προσωπική ενέργεια με ωραίο σουτ έκανε το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Από εκεί και πέρα ο Άρης είχε ακόμα δύο ευκαιρίες με τον σκόρερ του δευτέρου τέρματος, χωρίς να μπορέσει να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ όμως.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Μπαντής, Σακάς (66’ Σκέμπης), Λιόντης, Καραντασιάδης, Σάλιβαν (72’ Λουιζίδης), Μπιτέλης (72’ Βένσιος), Παντελιάδης (81’ Καϊάφας), Καραπατσακίδης, Δερμιτζόγλου (55’ Χατζί), Μωϋσιάδης (56’ Πλατάκης), Λεπτοκαρύδης (72’ Ευθυμιάδης).
ΑΡΗΣ: Βελλίδης (67’Διούδης), Νέτο, Αγτζίδης (46’ Μίσελ), Παπαζαχαρίας (46’ Λαζαρίδης), Ντίκο, Κατίδης (46’ Βράνιες), Πρίττας (46’ Φατί), Καπετάνος (72’ Αγτζίδης), Γιαννιώτας (46’ Παπαστεριανός), Καστίγιο (46’ Τόχα), Τσέζαρεκ (46’ Αγγελούδης).

Σαρωτική η Μακάμπι Τελ Αβίβ κόντρα στην Μπασκόνια - Αντίπαλος του Παναθηναϊκού στα playoffs
Τσέλσι: Η black list της διοίκησης - Στην έξοδο 11 παίκτες
Στέφανος Τσιτσιπάς: Ήττα στο διπλό της Βαρκελώνης - Την Τετάρτη αντιμετωπίζει τον Όφνερ
Παναθηναϊκός: «Συναντήθηκε με τον Αλαφούζο ο Τερίμ, συνεχίζει ακόμα κι αν χάσει τον τίτλο»