Τον... πρόδωσαν οι αλλαγές

Στο πρώτο του φιλικό επί κυπριακού εδάφους, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Απόλλων Λεμεσού. Σκόρερ του αγώνα ο Σισοκό (72’).

Ο ΠΑΟΚ είχε κατά διαστήματα καλή παρουσία στο γήπεδο, ωστόσο δεν απέδωσε το ποδόσφαιρο που περίμενε ο Λάζλο Μπόλονι.

Ο Ρουμάνος τεχνικός παρέταξε την ομάδα της Θεσσαλονίκης με το γνωστό 4-2-3-1. Η τετράδα της άμυνας αποτελούταν από τους Έτο, Σαβίνι, Μαλεζά και Λίνι, ενώ ρόλο αμυντικών χαφ είχαν οι Αρίας και Γκαρσία. Σε ελεύθερο ρόλο αγωνίστηκε ο Βιεϊρίνια, με τους Γεωργιάδη και Ρομπέρ να είναι στις πτέρυγες και στην κορυφή της επίθεσης ο Αθανασιάδης.

Οι Κρέσιτς και Αρίας ήταν οι καλύτεροι για τους φιλοξενούμενους, καθώς ο Κροάτης τερματοφύλακας είπε πολλές «όχι» στους επιθετικούς του Απόλλωνα, ενώ ο Βραζιλιάνος μέσος έκανε τα πάντα στο γήπεδο.

Η καλύτερη φάση του πρώτου ημιχρόνου για τον ΠΑΟΚ, ήταν με τον Γεωργιάδη στο 44΄, ωστόσο δεν κατάφερε από κοντινή θέση να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Οι πολλές αλλαγές που πραγματοποίησε ο Μπόλονι στο δεύτερο ημίχρονο, έριξαν αισθητά τον ρυθμό του αγώνα και μόλις μετά από τέσσερα λεπτά, ο Σισοκό στο 74΄ διαμόρφωσε το τελικό 1-0.

{coveritlive}582180fb3f{/coveritlive}

Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα