Σφάλμα
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 92

Ολυμπιακός - Λάρισα 3-2 (Κ20)

Συντάκτης: Δημοσίευση: Σάββατο, 16 Απριλίου 2011 14.54

Μοναδική ανατροπή έκανε η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού κόντρα στην αντίστοιχη της ΑΕΛ, αφού κατάφερε να γυρίσει το εις βάρος της σκορ από 0-2 σε 3-2, παίρνοντας μία σημαντική νίκη.

Οι «βυσσινί» κατάφεραν να πάρουν γρήγορα προβάδισμα στο σκορ και μόλις στο 9’ είχαν ήδη το προβάδισμα με διαφορά δύο γκολ. Σκόρερ για την Λάρισα οι Τσιρογιάννης στο 5’ και ο Τσιάρας στο 9’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Πειραιώτες, στη φάση του πέναλτι έμειναν και με 10 παίκτες στο γήπεδο, έχοντας να αντιμετωπίσουν ένα πολύ δύσκολο έργο.

Ο Βάντερσον έστειλε το πρώτο θετικό μήνυμα για το πρώτο ημίχρονο, καθώς στο 17΄κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος, μειώνοντας σε 1-2.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν τους αντιπάλους τους όμως δεν τα κατάφεραν στην μεγαλύτερη διάρκεια. Τελικά, οι παίκτες του Σίνισα Γκόγκιτς βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και πήραν την νίκη στο τέλος, μετά δύο γκολ του Διαμαντάκου, στο 88’ και στο 90+5’.

Ολυμπιακός: Πάντος, Πετρόπουλος, Λυκογιάννης, Ρέτζο, Σούλης, Πολυχρονάκης, Πάνουελ, Λεάντρο, Βουτσιώτης, Βάντερσον, Διβανές.

ΑΕΛ: Παπαγιάννης, Αγγελί, Κοτομπέλι, Μουρουζίτης, Γκαλίτσιος, Τζιώλης, Κρίτσας, Τσιάρας, Παπαϊωάννου, Τσιρογιάννης, Συκιώτης.

Κατηγορία: Super League