ΑΕΚ - Ατρόμητος 4-1 (Κ20)

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 02 Απριλίου 2011 14.02

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα έφτασε στην νίκη η ΑΕΚ κόντρα στον Ατρόμητο στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League (K20).

Οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν δυνατά στον αγώνα και μόλις στο 2’ προηγήθηκαν με τον Κλωναρίδη να εκμεταλλεύεται λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα σημειώνοντας το 1-0.
Σαν να μην έφτανε αυτό για τους Περιστεριώτες, ο Τσαμουρλίδης έκανε το 2-0 στο 5’ δίνοντας προβάδισμα 2 τερμάτων στην ομάδα του.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε στο υπόλοιπο του πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους πάντως να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Παρόλα αυτά, στο 45’ ήρθε ένα απρόσμενο γκολ για τον Ατρόμητο, με τον Μπιλίτση να νικά τον Μοσχονά και να μειώνει σε 2-1 για την ομάδα του.

Στην επανάληψη, η ΑΕΚ συνέχισε να ελέγχει το παιχνίδι και έφτασε στην επίτευξη άλλων δύο γκολ. Στο 70’, ο Νικόλτσης έπιασε ένα όμορφο ξερό σουτ κάνοντας έτσι το 3-1 ενώ το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 84’, όταν ο Αμπντουραμάνι από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε ιδανικά στέλνοντας για τέταρτη φορά την μπάλα στα δίχτυα.

ΑΕΚ(Ντανιέλ Μπατίστα): Μοσχονάς, Ρόμπς, Βλάχος, Γαρουφαλιάς, Τσαμουρλίδης, Ιντζόγλου, Κλωναρίδης, Φροξυλιάς, Παπαδημητρίου, Νίκολτσης, Αμπντουραμάνι

Ατρόμητος(Σταύρος Ηλιόπουλος): Κομινάκης, Καμβίσης, Βαγγέλης, Καντούτσης, Λημνιός, Αγγόλλι, Δίβιλας, Μπάλλας, Κυράννος, Αθανασίου, Μπιλίτσης

Διαιτητής: Γκιόλιας Π. (Αθηνών)
Βοηθοί: Κοσμάς Κ.(Αθηνών), Ρούντος Ν.(Πέλλας).

Κατηγορία: Super League