ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 3-1 (Κ20)

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Σάββατο, 12 Μαρτίου 2011 15.48

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με σκορ 3-1 του Ολυμπιακού στο μεγάλο ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής της Super League (K20).

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο 27’ με τον Βάντερσον, όμως o ΠΑΟΚ γύρισε το παιχνίδι με σκόρερ τους Κάτσε και Σαββίδη (2). Το 1-1 για τον Δικέφαλο πέτυχε ο Κάτσε με μια από τις γνωστές απευθείας εκτελέσεις φάουλ στο 36’, δέκα λεπτά μετά το γκολ του Ολυμπιακού. Μ’ αυτό το σκορ και με την ομάδα του ΠΑΟΚ να χάνει μια πολύ καλή ευκαιρία πριν κλείσει το ημίχρονο με τον Κωτούλα οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά στην διεκδίκηση του αγώνα θέλοντας να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Αυτό έγινε στο 65’ με τον Σαββίδη να βρίσκει δίκτυα και να γράφει 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε και πάλι ο Σαββίδης στο 85’ μετά από όμορφο σουτ μέσα από τη περιοχή.

ΠΑΟΚ: Μελισσάς, Κωνσταντινίδης, Σκέμπης, Αγγελίδης, Ιντζίδης, Κάτσε, Κίτσιου, Σάρος (63’ Προβατίδης), Μωϋσιάδης (75’ Νικολαϊδης), Σαββίδης, Κωτούλας (55’ Χαρμανάς)

Ολυμπιακός: Χουτεσιώτης, Κοτσαρίδης, Ρουγκάλας, Πετρόπουλος, Δημακάκος, Λεάντρο, Σιώπης, Βάντερσον, Αριανούτσος, Κλωνάρης, Λυκογιάννης.

Κατηγορία: Super League