Ισοπαλία στο Σαν Χοσέ

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Πέμπτη, 21 Ιουλίου 2011 06.44

Σε μονομαχία μεταξύ των Κρις Βοντολόφσκι και Έρικ Χασλί μετατράπηκε το 2-2 των Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς εναντίον των Βανκούβερ Ουάιτκαπς.

Ο διεθνής Αμερικανός επιθετικός των «σεισμών» άνοιξε το σκορ μόλις στο τρίτο λεπτό, αλλά ο 30άχρονος Γάλλος ισοφάρισε στο 42ο. Μία κοντινή κεφαλιά του Βοντολόφσκι διαμόρφωσε το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων στο 54’, αλλά ο Χασλί… απάντησε για δεύτερη φορά επτά λεπτά αργότερα.

Στο τελευταίο λεπτό, ο Τζέρσον Κόφι σημάδεψε το δοκάρι της αντίπαλης εστίας και οι φιλοξενούμενοι απώλεσαν την ευκαιρία κατάκτησης της πρώτης εκτός έδρας νίκης της ιστορίας της. Πάντως ανέβηκαν στους 15 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Σαν Χοσέ έφθασε στους 24.

Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς: Μπους, Κοράλες, Μπέρλινγκ, Χερνάντεζ, Λιτς, Στέφενσον (83’ Σίλι), Πάτερσον (67’ Κόνβεϊ), Ντάκινς (43’ Μπάκα), Ρινγκ, Βοντολόφσκι, Λένχαρτ.
Βανκούβερ Ουάιτκαπς: Κάνον, Μπόξαλ, Λίδερς, Γιανίτσκι, Βαγένας, Σαλίνας, Κόφι, Χαρχού, Χασλί (82’ Καλφάν), Σανβέζο.