Οι μεταγραφές… απέτυχαν

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Πέμπτη, 21 Ιουλίου 2011 04.10

Το Ντάλας επικράτησαν του Τορόντο με 1-0, αν και οι τελευταίοι ενισχύθηκαν σημαντικά τις τελευταίες μέρες.

Ο καναδικός σύλλογος είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο ημίχρονο, αλλά Μπρεκ Σι στο τρίτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου… έκανε κομμάτια τα όνειρα των γηπεδούχων. Ο 21χρονος μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα με μακρινό σουτ. Είκοσι λεπτά αργότερα, ο Τζάκσον σημάδεψε το δοκάρι και έχασε την ευκαιρία για το 0-2.

Πλέον, η ομάδα του Ντάλας έχει 38 βαθμούς σε 21 παιχνίδια και παραμένει στις κορυφαίες θέσεις της δυτικής περιφέρειας. Αντίθετα, το Τορόντο υποχώρησε στην τελευταία θέση της ανατολικής με 18 βαθμούς.

Τορόντο: Φρέι, Άιρο, Μπόρμαν, Βιατόρ, Χάρντεν, Γουρασόφσκι (54’ Σάντος), Φρινγκς, Στούργκις (55’ Σόουλσμα), Τζόνσον, Κοτέρα (71’ Ζαβαρίζε), Κόβερνμανς.
Ντάλας: Χάρτμαν, Ιχεμέλου, Μπενίτεζ, Τζον, Χερνάντεζ, Τσάβεζ, Σι, Αβίλα (63’ Τζέικομπσον), Τζάκσον, Αλεξάντερ (72’ Γκουάρδα), Βιλάρ (79’ Βαρσάβ).

Κατηγορία: Κόσμος