Τρία σερί οι Σάουντερς

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Δευτέρα, 27 Ιουνίου 2011 01.10

Οι Σιάτλ Σάουντερς επικράτησαν των Νιου Ίγκλαντ Ρεβολούσιον με 2-1, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο τέταρτο λεπτό.

Ο Σέινι Νιάσι, συγκεκριμένα, όταν εκμεταλλεύτηκε ωραία εκτέλεση κόρνερ του Μπένι Φειλάμπερ. Ακολούθησε, όμως, επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων, ο οποίος μετουσιώθηκε σε δύο γκολ σε διάστημα έξι λεπτών.

Το 1-1 πέτυχε ο Τάισον Βαλ στο 34ο λεπτό και ο το 2-1 ο Αλβάρο Φερνάντεζ στο 40ο. Οι φιλοξενούμενοι επανέκτησαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν πέτυχαν την ισοφάριση.

Πλέον, η ομάδα του Σιάτλ συμπλήρωσε τρεις διαδοχικές νίκες και έφτασε στους 31 πόντους σε 19 ματς. Στον αντίποδα, οι Ρεβολούσιον έμειναν στους 15 έπειτα από 17 παιχνίδια.

Σιάτλ Σάουντερς: Κέλερ, Παρκ (18’ Γιάνι), Ράιλι, Ουρτάδο, Βαλ, Ροζάλες (90’ Γιάκα), Φερνάντεζ (69’ Νούναν), Ιγκλ, Καράσκο, Φρίμπεργκ, Λεβέσκ.
Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Μπαρνς, Άλστον, Κοκρέιν (82’ Σιλάβσκι), Σοάρες, Τζόζεφ, Νιάσι (62’ Μπογκς), Φέλαν, Γκάι (62’ Μανσάλι), Φεϊλάμπερ, Λέκιτς.

Κατηγορία: Κόσμος