‘Ήττα σοκ για Σάντος

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Πέμπτη, 17 Μαρτίου 2011 08.08

Η Σάντος γνώρισε οδυνηρή ήττα στην Χιλή από την Κόλο Κόλο με 3-2 και κινδυνεύει άμεσα με αποκλεισμό από την συνέχεια του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για την «Πέισε» αφού μόλις στο 4ο λεπτό ο Ελάνο έκανε το 1-0 αλλά στο 27’ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Παρέδες και οκτώ λεπτά αργότερα κατάφεραν να προηγηθούν με τον Μιράγες.

Το επιθετικό… κρεσέντο των Χιλιανών για το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τον Σκότι στο 42’. Στο δεύτερο μέρος οι Βραζιλιάνοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να μειώσουν στο 49ο λεπτό με τον Νεϊμάρ αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάτι άλλο γνωρίζοντας την ήττα.

Ο Ντιόγκο δεν αγωνίστηκε ούτε λεπτό ενώ το ντεμπούτο του πραγματοποίησε το μεγάλο «αστέρι» της Σάντος, Πάολο Ενρίκε Γκάνσο.

Με την νίκη αυτή η Κόλο Κόλο σκαρφάλωσε στην κορυφή του 5ου ομίλου ενώ η Σάντος είναι πλέον Τρίτη.