Πήρε βαθμό η Ιντεπεντιέντε

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Σάββατο, 07 Απριλίου 2012 04.39

«Τσίμπησε» έναν βαθμό η Ιντεπεντιέντε στην έδρα της Βελέζ αποσπώντας ισοπαλία με 1-1, οπότε άθροισε δέκα στην Clausura.

Μόλις στο τέταρτο λεπτό, ο Φακούντο Πάρα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Έτσι... κάμφθηκε η «καυτή» ατμόσφαιρα που επικρατούσε στο «Jose Amalfitani» από την αρχή της αναμέτρησης. Ωστόσο, ο Λούκας Πράτο ισοφάρισε στο 22ο λεπτό. Ακολούθησε κυριαρχία της Βελέζ, η οποία δεν μετουσιώθηκε σε γκολ.

Έτσι, η Ιντεπεντιέντε άθροισε δέκα βαθμούς στην Clausura της Αργεντινής. Από την πλευρά της, η Βελέζ Σάρσφιλντ συμπλήρωσε 16 με την τέταρτη της ισοπαλία σε εννέα αγώνες. Παράλληλα έχασε την ευκαιρία να βρεθεί, έστω και προσωρινά, στην πρώτη θέση της κατάταξης.

Βελέζ Σάρσφιλντ: Μπαροβέρο, Πάπα, Κουμπέρο, Ντομίνγκεζ, Τομπίο, Φερνάντεζ, Καμπράλ, Κέρο, Καντέρος (71' Μαρτίνεζ), Ομπόλο, Πράτο (83' Ραμίρεζ).
Ιντεπεντιέντε: Γκαμπαρίνι, Αργκάτσα (88' Γκουστάβο), Τούτσιο, Γκαλεάνο, Βελάσκεζ, Φρέντες (50΄Πεγιεράνο), Γοδόι, Βιγαφάνιε (63' Ροντρίγκεζ), Μοντσεράτ, Φερέιρα, Πάρα.