Από νωρίς η Σίβας

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Τετάρτη, 14 Μαρτίου 2012 08.46

Τρεις σημαντικούς βαθμούς πρόσθεσε στην συγκομιδή της η Σίβας κερδίζοντας με 1-0 την Ντεφενσόρες Σπόρτινγκ. Ολοκληρωμένη παρουσίαση των βαθμολογιών του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Στο 11ο λεπτό, ο Κάρλος Φιέρο, παγκόσμιος πρωταθλητής με την εθνική κάτω-των-17 του Μεξικού, πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Συγκεκριμένα με κεφαλιά κέρδισε τον Τζόναταν Ιραζαμπάλ, τερματοφύλακα των Ουρουγουανών.

Στην συνέχεια αμφότερες οι ομάδες απώλεσαν ευκαιρίες να σκοράρουν, αλλά οι περισσότερες από αυτές ήταν των Μεξικανών. Το τελικό 1-0, πάντως, έφερε την Σίβας στους τέσσερις βαθμούς και άφησε την Ντεφενσόρες στους τρεις και στην «ουρά» του έβδομου ομίλου.

Παρακάτω η «εικόνα» του Κόπα Λιμπερταδόρες:

Πρώτος Όμιλος
1. Ιντερνασιονάλ (ΒΡΑ)        6 (3 αγ.)
2. Δε Στρόνγκεστ (ΒΟΛ)      6 (3 αγ.)
3. Σάντος (ΒΡΑ)                  3 (2 αγ.)
4. Χουάν Άουριτς (ΠΕΡ)       0 (2 αγ.)

15 Μαρτίου: Χουάν Άουριτς-Σάντος
21 Μαρτίου: Δε Στρόνγκεστ-Ιντερνασιονάλ
22 Μαρτίου: Σάντος-Χουάν Άουριτς
4 Απριλίου: Ιντερνασιονάλ-Σάντος
5 Απριλίου: Χουάν Άουριτς-Δε Στρόνγκεστ
19 Απριλίου: Χουάν Άουριτς-Ιντερνασιονάλ
19 Απριλίου: Σάντος-Δε Στρόνγκεστ

Δεύτερος Όμιλος
1. Φλαμένγκο (ΒΡΑ)           4 (2 αγ.)
2. Λανούς (ΑΡΓ)                4 (3 αγ.)
3. Ολίμπια (ΠΑΡ)               3 (2 αγ.)
4. Έμελετς (ΕΚΟ)               3 (3 αγ.)

15 Μαρτίου: Φλαμένγκο-Ολίμπια
20 Μαρτίου: Έμελετς-Λανούς
28 Μαρτίου: Ολίμπια-Φλαμένγκο
3 Απριλίου: Λανούς-Ολίμπια
4 Απριλίου: Έμελετς-Φλαμένγκο
12 Απριλίου: Φλαμένγκο-Λανούς
12 Απριλίου: Ολίμπια-Έμελετς

Τρίτος Όμιλος
1. Ουνιόν Εσπανιόλα (ΧΙΛ)         7 (3 αγ.)
2. Μπολιβάρ (ΒΟΛ)                  4 (3 αγ.)
3. Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα (ΧΙΛ) 3 (3 αγ.)
4. Ζουνιόρ (ΚΟΛ)                      1 (3 αγ.)

20 Μαρτίου: Μπολιβάρ-Ζουνιόρ
28 Μαρτίου: Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα-Ουνιόν Εσπανιόλα
5 Απριλίου: Ζουνιόιρ-Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα
10 Απριλίου: Ουνιόν Εσπανιόλα-Μπολιβάρ
17 Απριλίου: Ζουνιόρ-Ουνιόν Εσπανιόλα
17 Απριλίου: Μπολιβάρ-Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα

Τέταρτος Όμιλος
1. Φλουμινένσε (ΒΡΑ)                6 (2 αγ.)
2. Άρσεναλ Σαραντί (ΑΡΓ)         3 (2 αγ.)
3. Μπόκα Τζούνιορς (ΑΡΓ)         1 (2 αγ.)
4. Ζαμόρα (ΒΕΝ)                      1 (2 αγ.)

14 Μαρτίου: Άρσεναλ Σαραντί-Μπόκα Τζούνιορς
14 Μαρτίου: Φλουμινένσε-Ζαμόρα
29 Μαρτίου: Μπόκα Τζούνιορς-Άρσεναλ Σαραντί
29 Μαρτίου: Ζαμόρα-Φλουμινένσε
10 Απριλίου: Ζαμόρα-Άρσεναλ Σαραντί
11 Απριλίου: Φλουμινένσε-Μπόκα Τζούνιορς
18 Απριλίου: Άρσεναλ Σαραντί-Φλουμινένσε
18 Απριλίου: Μπόκα Τζούνιορς-Ζαμόρα

Πέμπτος Όμιλος
1. Λιμπερτάδ (ΠΑΡ)                 6 (2 αγ.)
2. Βάσκο Ντα Γκάμα (ΒΡΑ)      3 (2 αγ.)
3. Νασιονάλ (ΟΥΡ)                  3 (3 αγ.)
4. Αλιάνζα Λίμα (ΠΕΡ)              3 (3 αγ.)

14 Μαρτίου: Λιμπερτάδ-Βάσκο Ντα Γκάμα
21 Μαρτίου: Βάσκο Ντα Γκάμα-Λιμπερτάσδ
27 Μαρτίου: Νασιονάλ-Αλιάνζα Λίμα
3 Απριλίου: Αλιάνζα Λίμα-Βάσκο Ντα Γκάμα
5 Απριλίου: Λιμπερτάδ-Νασιονάλ
12 Απριλίου: Νασιονάλ-Βάσκο Ντα Γκάμα
12 Απριλίου: Αλιάνζα Λίμα-Λιμπερτάδ

Έκτος Όμιλος
1. Κρουζ Αζούλ (ΜΕΞ)             6 (2 αγ.)
2. Κορίνθιανς (ΒΡΑ)                 4 (2 αγ.)
3. Νασιονάλ (ΠΑΡ)                  3 (3 αγ.)
4. Ντεπορτίβο Ταχίρα (ΒΕΝ)     1 (3 αγ.)

14 Μαρτίου: Κρουζ Αζούλ-Κορίνθιανς
21 Μαρτίου: Κορίνθιανς-Κρουζ Αζούλ
27 Μαρτίου: Ντεπορτίβο Ταχίρα-Νασιονάλ
3 Απριλίου: Ντεπορτίβο Ταχίρα-Κρουζ Αζούλ
11 Απριλίου: Νασιονάλ-Κορίνθιανς
18 Απριλίου: Κορίνθιανς-Ντεπορτίβο Ταχίρα
18 Απριλίου: Κρουζ Αζούλ-Νασιονάλ

Έβδομος Όμιλος
1. Βελέζ Σάρσφιλντ (ΑΡΓ)           6 (3 αγ.)
2. Ντεπορτίβο Κίτο (ΕΚΟ)           4 (3 αγ.)
3. Σίβας Γουαδαλαχάρα (ΜΕΞ)   4 (3 αγ.)
4. Ντεφενσόρες Σπόρτινγκ (ΟΥΡ) 3 (3 αγ.)

22 Μαρτίου: Βελέζ-Ντεπορτίβο
28 Μαρτίου: Ντεφενσόρες-Σίβας
10 Απριλίου: Ντεπορτίβο-Ντεφενσόρες
11 Απριλίου: Σίβας-Βελέζ
17 Απριλίου: Βελέζ-Ντεφενσόρες
17 Απριλίου: Ντεπορτίβο-Σίβας

Όγδοος Όμιλος
1. Ατλέτικο Νασιονάλ (ΚΟΛ)       7 (3 αγ.)
2. Ουνιβερσιδάδ της Χιλής (ΧΙΛ)   4 (3 αγ.)
3. Γοδόι Κρουζ (ΑΡΓ)                 4 (3 αγ.)
4. Πενιαρόλ (ΟΥΡ)                     1 (3 αγ.)

22 Μαρτίου: Ατλέτικο Νασιονάλ-Γοδόι Κρουζ
27 Μαρτίου: Ουνιβερσιδάδ της Χιλής-Πενιαρόλ
4 Απριλίου: Γοδόι Κρουζ-Ουνιβερσιδάδ της Χιλής
10 Απριλίου: Ατλέτικο Νασιονάλ-Πενιαρόλ
19 Απριλίου: Ουνιβερσιδάδ της Χιλής-Ατλέτικο Νασιονάλ
19 Απριλίου: Πενιαρόλ-Γοδόι Κρουζ

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε στη σελίδα του Onsports.gr.

Το παρόν διαδικτυακό μέσο ουδεμία ευθύνη εκ του νόμου φέρει περί των επωνύμων ή ανωνύμων σχολίων που φιλοξενεί. Σε περίπτωση που θεωρείτε πως θίγεστε από κάποιο εξ αυτών, επικοινωνήστε μέσω της φόρμας επικοινωνίας έτσι ώστε να αφαιρεθεί.

Το σχόλιο σου

Copyright © 2010 - 2016 OnSports | Όροι Χρήσης | Επικοινωνία
Monetized by DPG DIGITAL MEDIA
Βάλε το e-mail σου και κάνε click για να λαμβάνεις αποκλειστική ενημέρωση για τα πιο σημαντικά νέα, δώρα και διαγωνισμούς των websites που εκμεταλλεύεται εμπορικά η DPG DIGITAL MEDIA.