Τριάρα η Λανούς!

Συντάκτης: Δημήτρης Δρίζος Δημοσίευση: Τρίτη, 15 Φεβρουαρίου 2011 08.41

Η Λανούς δυσκολεύτηκε απέναντι στην Άρσεναλ Σαραντί (3-1) ενώ Ουρακάν και Αρχεντίνος Τζούνιορς αναδείχθηκαν ισόπαλες (1-1) για το πρωτάθλημα Κλαουσούρα.

Το παιχνίδι της Λανούς με την Άρσεναλ πήγαινε ολοταχώς για την ισοπαλία, αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει με τον Χουάν Πάμπλο Κάφα στο 83’ το γκολ που είχε πετύχει ο Ντιέγκο Βαλέρι στο 11’ αλλά ο Μάριο Ρεγκέιρο, γνωστός και στην χώρα μας από το πέρασμα του από τον Άρη, σκόραρε στις καθυστερήσεις για να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Σίλβιο Ρομέρο έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Λανούς.

Στο άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής, η Αρχεντίνος κατάφερε στο 90ο λεπτό να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Νίκολα Μπιάντι ενώ το σκορ είχαν ανοίξει οι φιλοξενούμενοι με τον πρώην άσο του Άρη Χαβιέρ Κάμπορα με πέναλτι στο πρώτο μέρος.

Κατηγορία: Κόσμος