Τρεις βαθμοί με… πόνο

Συντάκτης: Γιάννης Ασκούνης Δημοσίευση: Κυριακή, 14 Αυγούστου 2011 03.45

Οι Κολόμπους Κρου επικράτησαν των Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον με 3-1, αν και πραγματοποίησαν δύο αναγκαστικές αλλαγές.

Ένα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο κατέληξε στο 1-0 υπέρ των Rebolo;ysion, αφού ο Μπένι Φεϊλχάμπερ σκόραρε στο 45ο λεπτό. Αυτή η ευνοϊκή συγκυρία δεν είχε την απαραίτητη συνέχεια, αφού μόλις στο 54ο λεπτό, ο Κέβιν Άλστον σημείωσε αυτογκόλ. Ακολούθησαν δύο αναγκαστικές αλλαγές για τους γηπεδούχους, ενώ ο Έι Τζέι Σοάρες είχε δοκάρι για τους φιλοξενούμενους στο 62ο λεπτό.

Κόντρα στην ροή του ματς, ο Τζούλιος Τζέιμς σκόραρε από κοντά στο 75ο λεπτό, ενώ στο 81ο ο Εμίλιο Ρεντέρια διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Έτσι οι πρωτοπόροι της ανατολικής περιφέρειας έφθασαν στους 37 βαθμούς. Στους 21 έμεινε η «επανάσταση».

Κολόμπους Κρου: Χέσμερ, Μιράντα, Τζέιμς, Μάρσαλ, Έκπο, Ρότζερς, Μπερνς, Γκάρντνερ, Μεντόζα (66’ Ντούκα), Χεϊμεμάν (58’ Ρεντέρια), Μεράμ (72’ Άνορ).
Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον: Ρέις, Σοάρες, Άλστον, Φέλαν, Τιέρνεϊ, Μπαρνς, Φεϊλχάμπερ, Μακάρτι (79’ Μπογκς), Τζόζεφ, Καράγκλιο (79’ Φαγκούντεζ), Σιλάβσκι (68’ Μανσάλι).

Κατηγορία: Κόσμος