«Εξάρα» για Ήφαιστο (photos)

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 04 Μαρτίου 2012 18.28

Τη νίκη 6-0 πήρε ο Ήφαιστος Περιστερίου κόντρα στην Αγία Παρασκευή στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας του γυναικείου πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχες από τα πρώτα λεπτά του αγώνα έδειξαν την ανωτερότητά τους, με την Μανίτα να ανοίγει το σκορ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι στο 11' με την φιλοξενούμενη ομάδα να διαμαρτύρεται έντονα για την απόφαση του διαιτητή. Στη συνέχεια οι γηπεδούχες πέτυχαν ακόμα δύο γκολ, με την Κατρώση στο 29' και την Μυλωνά στο 38', δίνοντας προβάδισμα τριών γκολ στην ομάδα τους στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Ήφαιστος συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, σημειώνοντας άλλα τρία γκολ με τις Σταματοπούλου (56'), Καραγιαννίδου (77') και Κατρώση (88').

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Κατρώση και Καραγιαννιδου που είναι οι «μικρές» του Ηφαιστου, σκόραραν για πρώτη φορά στην καριέρα τους, η οποία λόγω του νεαρού της ηλικίας τους, δεν αριθμεί πολλά... χιλιόμετρα.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μπορμπότη, Ευσταθίου, Ευγενικού, Τσώνη, Πότση, Μυλωνά, Σκάρλου, Τατάλια, Κατρώση, Μανίτα, Μελίσση.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Τοπαλίδη, Γιαννόγλου, Νικολάκη, Βοικλή, Παρμαξή, Βεργοπούλου, Ντάβου, Βασιλειάδου, Καλτσή, Ευθυμίου, Παπαμήτρου