Νίκη στο φινάλε για Άρη

Συντάκτης: Ελένη Ανδρέου Δημοσίευση: Κυριακή, 22 Ιανουαρίου 2012 14.53

Ο Άρης δυσκολεύτηκε αρκετά αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 απέναντι στην αρκετά ανταγωνιστική ομάδα που παρουσίασαν στη Θεσσαλονίκη οι Κρήσσες Ρεθύμνου.

Σε ένα μοιρασμένο παιχνίδι με πολλές χαμένες ευκαιρίες, οι Κρήσσες Ρεθύμνου κατάφεραν να αντισταθούν στον έμπειρο Άρη μέχρι τα τελευταία λεπτά του αγώνα, ωστόσο λίγο πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή γνώρισαν την ήττα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 84' με το γκολ της Λαγουμτζή, ενώ λίγα λεπτά αργότερα στο 90' η Μήτκου έστειλε για δεύτερη φορά τη μπάλα στα δίχτυα της Βαΐτση, «γράφοντας» το τελικό 2-0 για τις γηπεδούχες.

ΑΡΗΣ: Κανδιανού, Λαγουμτζή, Χουτουριάδου, Γρηγοριάδου, Τσιλιφίκα (79' Ζαχαριά), Τερζοπούλου, Παπαδοπούλου (87' Αναστασιάδου), Τσαγκαλίδου (46' Γκόγκα), Μάλαμα, Μήτκου, Κηπουρού.

ΚΡΗΣΣΕΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαΐτση, Δρακάκη Ε., Ξενοπούλου, Μαμαλάκη, Ψυλλάκη, Λαζανάκη, Πιτσή, Δαφέρμου, Μυρσιλίδη (80' Δρακάκη Ζ.), Στεφανουδάκη, Ζάχου (72' Χανογιωργάκη).