Έφυγε με το διπλό

Συντάκτης: Onsports Team Δημοσίευση: Κυριακή, 13 Φεβρουαρίου 2011 21.29

Πολύ καλή εμφάνιση έκαναν τα κορίτσια του Οδυσσέα Γλυφάδας απέναντι στις μικρές της Χαλκίδας, επικρατώντας με 2-4.

Με πολλά γκολ και αρκετό θέαμα ο Οδυσσέας έδειξε την υπεροχή του απέναντι στην ομάδα της Χαλκίδας, κι έφυγε με το διπλό.

Ο «χορός των γκολ» άρχισε στο 6΄με την Μοσχοφίδου να κάνει το 0-1 ενώ αρκετά λεπτά αργότερα στο 31’ η Ζαπαδιώτη έκανε το 0-2. Οι φιλοξενούμενες συνέχισαν και στο 41΄ με την Μακρή έκαναν το 0-3 . Ωστόσο οι γηπεδούχες θέλησαν να ανταποδώσουν και στο 54΄έκαναν το 1-3 με την Λόγου. Όμως οι φιλοξενούμενες «χτύπησαν» για μια ακόμα φορά με την Μοσχοφίδα στο 63’ κάνοντας  το 1-4. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα στο 89’η Κόλλια έβαλε την υπογραφή της στο ματς διαμορφώνοντας το τελικό 2-4.

Αβάντες Χαλκίδας: Σερέτη (46’ Τσόκου), Πίθουλα, Θεοδώρου, Ελευθερίου, Δημητρίου (23’ Σταματούκου), Κηρύκου, Κόλλια, Τροχούτσου (40’ Δεσύπρη), Λόγου, Θωμοπούλου, Οικονόμου.

Οδυσσέας Γλυφάδας: Βαϊτση, Γαβαλά, Ζαπαδιώτη (46’ Λάμπρου), Δούκα, Παπακώστα, Μακρή (82’ Σουμελίδου), Γαργαλέκα, Κοσόβα (88’ Παπαδοπούλου), Μοσχοφίδα, Κασαϊτη, Φώτη.