Τρίποντο με Κοντογουλίδη!

Η... δύναμη της έδρας των Τρικάλων "μίλησε" ξανά στη σημερινή αναμέτρηση του ΑΟΤ με τον Θρασύβουλο, όπου οι γηπεδούχοι πήραν δίκαια τη νίκη με σκορ 1-0, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής της Football League.

Η ομάδα των Τρικάλων μπήκε δυνατά στην αρχή του παιχνιδιού δημιουργώντας κάποιες καλές φάσεις μπροστά από την εστία του Κωστάκη, δίχως όμως να πετύχει κάτι καλό. Από την άλλη, ο Θρασύβουλος είχε κάποιες επικίνδυνες αντεπιθέσεις στο πρώτο ημίχρονο αλλά χωρίς να καταφέρει να φανεί απειλητικός.

Στο 32’ ο αρχηγός των Τρικάλων, Κοντογουλίδης, άνοιξε το σκορ με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή μετά από σέντρα του Ένοκ βάζοντας σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Η υπεροχή για την ομάδα του Βαζάκα συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο αφού πίεσε αρκετά με σκοπό να πετύχει το δεύτερο γκολ που θα κλείδωνε την νίκη για τα Τρίκαλα. Κορυφαία ευκαιρία αυτή του Μίνγκα στο 60’, αφού βγήκε τετ-α-τετ με τον Κωστούλα αλλά ο Έλληνας πορτιέρο απέκρουσε στέλνοντας την μπάλα σε κόρνερ.

Την ίδια ώρα, ο Θρασύβουλος με τον Άκη Μάντζιο για πρώτη φορά στον πάγκο του, προσπάθησε να βρει τρόπο να βγει μπροστά για την ισοφάριση αλλά δεν το κατάφερε με κάποιον ουσιαστικό τρόπο. Εξαιρετική, παρότι δέχθηκε γκολ, η παρουσία του Κωστάκη που έσωσε πολλές φορές την ομάδα του πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση.

Στο 74’ ήρθε αποβολή για τον Μπουκουβάλα από τον διαιτητή της αναμέτρησης με δεύτερη κίτρινη κάρτα, αφήνοντας τα Τρίκαλα με 10 παίκτες χωρίς πάντως να αλλάξει η εικόνα του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι καλοί μέχρι το τέλος του αγώνα και θα μπορούσαμε να πούμε πως δικαιούνται τουλάχιστον ένα τέρμα ακόμα μετά τις αρκετές ευκαιρίες που είχαν, ακόμα και μετά την αποβολή.

Θυμηθείτε live λεπτό προς λεπτό από το Onsports την αναμέτρηση των Τρικάλων με τον Θρασύβουλο που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστική της Football League.

Premier League: Απορρίφθηκε η έφεση της Νότιγχαμ Φόρεστ, παραμένει η αφαίρεση βαθμών - Η βαθμολογία
Επίθεση με καυστικό οξύ: Στην εντατική 26χρονος διεθνής ποδοσφαιριστής (vid)
Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός: Οι διαιτητές του καθοριστικού Game 5
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι και Παρί Σεν Ζερμέν-Ντόρτμουντ