Φιλική ισοπαλία

Ισόπαλο 3-3  έληξε το φιλικό παιχνίδι των Τρικάλων με αντίπαλο την ερασιτεχνική ομάδα Δήμητρα/Απόλλων.

Ο αγώνας διεξήχθη για να «Τσεκάρει» ο Βασίλης Καλογιάννης την αγωνιστική κατάσταση, που βρίσκονται οι παίκτες του.

Στο πρώτο 45λεπτο οι «κυανέρυθροι» αγωνίστηκαν με τους λεγόμενους βασικούς, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν πολλοί νεαροί ποδοσφαιριστές, παίρνοντας και αυτοί την ευκαιρία να δείξουν τι αξίζουν.

Σε γενικές γραμμές ο ΑΟΤ δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση του, ωστόσο κάτι τέτοιο ίσως είναι και φυσιολογικό, αφού οι παίκτες της ομάδας είναι εμφανώς επηρεασμένοι από το θέμα της αδειοδότησης, αλλά και από την αποχώρηση του Βαζάκα.

Τα τέρματα για τα Τρίκαλα σημείωσαν οι Ριζογιάννης (2) και Ένοκ. Από την άλλη, για την Δήμητρα/Απόλλων, σκόραραν οι Γκαντιάς, Τσιώλης και Τσικρικάς.