Ισόπαλοι στον βούρκο

Σε ένα αγωνιστικό χώρο που θύμιζε βούρκο, εξαιτίας της βροχής, Εθνικός Αστέρας και Καλλιθέα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1.

Κάτω από έντονη βροχή ξεκίνησε το παιχνίδι του Εθνικού Αστέρα με τη Καλλιθέα στο γήπεδο της Καισαριανής με  τους γηπεδούχους να μπαίνουν με το… καλησπέρα μπροστά στο σκορ,  αφού μόλις στο δεύτερο λεπτό ο Διαμάντης  εκμεταλλευτικέ τη σέντρα του Σανόκο και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε  τη μπάλα στα δίχτυα του Μανίατη (1-0).

Οι φιλοξενούμενοι, πάρα τις δύσκολες καιρικές συνθήκες, είχαν την πρώτη τους ευκαιρία  στο 14' με τον Πλατέλα, ο οποίος πήρε το... ριμπάουντ μετά το φαουλ του Ντακόλ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, όμως ο επόπτης σήκωσε το σημαιάκι του οφσάιντ.

Οσο το παιχνίδι συνεχίζονταν, τόσο ο αγωνιστικό χώρος χειροτέρευε, κάτι που έκανε και τις δύο ομάδες να μην μπορούν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Ένα δυνατό σουτ Φρανσέσκι και άλλες δύο φάσεις με τον Ντακόλ και τον Αντόνι ολοκλήρωσαν το πρώτο ημίχρονο.

Στο Β’ μέρος ο αγωνιστικός χώρος ήταν ακόμα χειρότερος. Η μόνη αξιόλογη φάση που έγινε σε όλη τη διάρκεια του 45λέπτου ήταν με τον Πλατέλα στο 69’.

Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αποδράσουν με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από την Καισαριανή με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντακολ (87').