Να ξεχαστεί γρήγορα

Συντάκτης: Βασίλης Πασλίδης Δημοσίευση: Δευτέρα, 24 Ιανουαρίου 2011 15.47

Τη βαριά ήττα από τον Παναιτωλικό θέλουν να ξεχάσουν όλοι στο στρατόπεδο του Αγροτικού Αστέρα.

Να ξεχάσει όσο πιο γρήγορα μπορεί το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό, θα προσπαθήσει ο Αγροτικός Αστέρας, ο οποίος στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής ηττήθηκε από το δεύτερο της βαθμολογίας με 4-0.

Αν και το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε μόλις στο 7' από αδράνεια της άμυνας και στο 40' αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Γιώργος Παπαδόπουλος. Έτσι, ο Αστέρας μένοντας με παίκτη λιγότερο και πίσω στο σκορ, δεν κατάφερε να παρουσιάσει ένα δυνατό πρόσωπο στην επανάληψη και δεχόμενος άλλα τρία γκολ γνώρισε την ήττα.

Πλέον, μετά την ήττα στο Αγρίνιο, η ομάδα του Εύοσμου βρίσκεται στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League με 20 βαθμούς, μόλις δύο βαθμούς διαφορά, από τη θέση του υποβιβασμού.