Άνετη επικράτηση ο Παναιτωλικός!

O Παναιτωλικός του Μπάμπη Τεννέ πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς  απέναντι σε έναν κατώτερο των περιστάσεων Αγροτικό Αστέρα με σκορ 4-0.

Το παιχνίδι ήταν καθοριστικό για την ομάδα του Τεννέ που μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής στα Τρίκαλα έψαχνε μόνο την νίκη για να μπορέσει να πλησιάσει και άλλο στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «Αγρινιώτες» ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και κατάφεραν να σκοράρουν μόλις στο 8’ με τον Γκούρμα να αξιοποιεί  σέντρα του Θεοδωρίδη και με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο ενώ στο 41’ τα πράγματα δυσκόλεψαν περισσότερο για την ομάδα του Αμανατίδη, καθώς ο Παπαδόπουλος Γ. αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον ίδιο τρόπο που τελείωσε και το πρώτο, αφού οι παίκτες του Τεννέ μπήκαν δυνατά και κυνήγησαν το δεύτερο γκολ που θα σφράγιζε την νίκη.

Η είσοδος του Καούνου έφερε το δεύτερο γκολ  για την ομάδα του Αγρινίου στο 68’, με τον Έλληνα επιθετικό να σκοράρει με σουτ δίνοντας  προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του ενώ στο 64’ ο Μουμίν είχε δοκάρι. Ο Θεοδωρίδης με όμορφη εκτέλεση φάουλ σκόραρε για τον Παναιτωλικό σημειώνοντας το 3-0 στο 83' ενώ ο Μπελεβώνης ολοκλήρωσε τον θρίαμβο για την ομάδα του κάνοντας το τελικό 4-0 με διαγώνιο σουτ.

Οι γηπεδούχοι πήραν την νίκη μετά από τέσσερις αγώνες, ενώ για τον νέο τεχνικό των γηπεδούχων ήταν η πρώτη του νίκη στον πάγκο του συλλόγου.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια
Έπιασαν στα πράσα τον Μπολτάουζερ να κλέβει!
Αριστεία Φαρμακευτικής Αγοράς: Στη ΒΙΑΝΕΞ και την καθηγήτρια Ελένη Σκαλτσά τα δύο ειδικά βραβεία