Ελπίδες ανόδου στη Θράκη

Ο Πανθρακικός πέτυχε τον στόχο που ήθελε, να νικήσει δηλαδή στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος τον Πιερικό και πλέον ελπίζει ότι μπορεί να συμμετάσχει στα play off, σε περίπτωση που δεν πάρουν αδειοδότηση ομάδες που είναι πιο ψηλά στη βαθμολογία.

Οι Θρακιώτες έφτασαν δίκαια στην κατάκτηση των τριών βαθμών με σκορ 3-0, αφού ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Από την άλλη πλευρά, ο Πιερικός είχε αμυντικούς προσανατολισμούς, δείχνοντας ότι ήθελε να φύγει αήττητος από την ακριτική πόλη, αλλά τελικά δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα, από μια πραγματικά ανώτερη ομάδα.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν μπορούσαν να βρουν διαδρόμους για να βρεθούν μπροστά από την εστία του Καρακούτση.

Στο δεύτερο 45λεπτο, η ομάδα του Σάββα Παντελίδη, ανέβασε την απόδοσή της, επέβαλε απόλυτα τον ρυθμό της και μετά το 1-0 που σημείωσε στο 56΄ο Ζησόπουλος, τα πράγματα έγιναν πιο εύκολα, φτάνοντας τελικά στη νίκη, με σκορ 3-0.

Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)
Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)