«Έχω εμπιστοσύνη στους παίκτες»

Με τα καλύτερα λόγια αναφέρθηκε για τους παίκτες του στην συνέντευξη τύπου της Πέμπτης(12/5), ο Σάββας Παντελίδης.

Ο έμπειρος τεχνικός του Πανθρακικού, μίλησε για τα λάθη των παικτών του στην ήττα από τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο, ενώ τόνισε ότι έχει εμπιστοσύνη στους ποδοσφαιριστές του και περιμένει την νίκη κόντρα στον Πιερικό.

Για το παιχνίδι με τον Αγροτικό Αστέρα:

«Ήταν ένα παιχνίδι όπου στο πρώτο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε οργανωμένοι και είχαμε τον έλεγχο, αλλά μέσα σε 10 λεπτά αποχωρήσαμε από την διεκδίκηση του. Είναι ένα στοιχείο που με προβλημάτισε και με στεναχώρησε αλλά σίγουρα δεν με απογοήτευσε.

Αυτό που με ενόχλησε περισσότερο, ήταν το διάστημα ανάμεσα στα 2 γκολ που δεχτήκαμε, όπου είχαμε χαμηλή αυτοεκτίμηση και έλλειψη συγκέντρωσης, κάτι που είναι αδιανόητο να μας συμβαίνει. Ένα παιχνίδι πρέπει να το παλεύεις μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Το μόνο ελαφρυντικό που έχουμε είναι ότι ολοκληρώσαμε την συνάντηση με απολογισμό 10 φάσεις από ικανοποιητικές θέσεις και το γεγονός ότι ο Λιαπάκης δεν μπόρεσε την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή να προσφέρει τις υπηρεσίες του. Πρόκειται για έναν από τους πλέον σημαντικούς ποδοσφαιριστές της ομάδας μας».

Για τον αγώνα της Κυριακής με τον Πιερικό:

«Πρόκειται για μια ομάδα που μπορεί να μην έχει κάποιο βαθμολογικό στόχο αλλά σίγουρα δεν έχει κάποιο άγχος. Από την στιγμή που έγινε η αλλαγή τεχνικής ηγεσίας έχει μόνο 1 ήττα κάτι που σημαίνει ότι βρίσκεται σε φόρμα. Διαθέτει ποιοτικό ρόστερ με πολύ καλή οργάνωση τόσο στο αμυντικό όσο και στο επιθετικό κομμάτι.

Τουλάχιστον αυτά είδα στους αγώνες που έδωσε απέναντι σε Δόξα Δράμας, Θρασύβουλο και ΟΦΗ.

Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι στον πρώτο αγώνα το σκορ ήταν 4-1 εις βάρος του Πανθρακικού οπότε μπορεί κάποιος να καταλάβει τον βαθμό δυσκολίας. Έχω εμπιστοσύνη στους ποδοσφαιριστές και είμαι σίγουρος ότι θα δείξουν το καλό τους πρόσωπο».

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι