«Πάθος και θέληση»

Κάθε λόγο να χαμογελά είχε ο Βασίλης Αντωνιάδης, που πανηγύρισε την δεύτερη νίκη σε τρία ματς στο τιμόνι του Αγροτικού Αστέρα.

Μετά το τρίποντο με τον Πανθρακικό, ο έμπειρος τεχνικός των «σταχυοφόρων» δήλωσε: « Συγχαρητήρια στον αντίπαλο για το καθαρό παιχνίδι .Εύχομαι το καλύτερο και να πετύχει τον στόχο με την συμμετοχή του στα πλει οφ . Εμείς προσπαθήσαμε πάρα πολύ και θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου για το πάθος τους και την θέληση τους για την νίκη. Στο α΄ ημίχρονο ήμασταν αγχωμένοι ενώ στην επανάληψη μπήκαμε πιο δυνατά στο παιχνίδι. Καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε μια αδράνεια των αντιπάλων στην άμυνα και να κάνουμε το 1-0 που μας έδωσε νέα πνοή και ήλθε αμέσως μετά και το 2-0, που μας απέβαλε το άγχος. Συγχαρητήρια σε όλους για τους προσπάθεια . Συνεχίζουμε και θα κοιτάμε το τελευταίο ματς στο Ελληνικό όπου θα δώσουμε την μάχη για την νίκη που θα σημάνει την παραμονή μας».

Πριμ από Αντίνου

Αξίζει να σημειωθεί ότι παρών στο γήπεδο Ευόσμου ήταν και ο χρηματοδότης του Αστέρα Γιώργος Αντίνου, ο οποίος πανηγύρισε τα γκολ και αγωνιούσε για τα άλλα αποτελέσματα. Μάλιστα ο επίδοξος επενδυτής στους πράσινους συνεχάρη ένα - ένα προσωπικά τους παίκτες για την νίκη και έδωσε το σύνθημα για την τελευταία εκτός έδρας νίκη στο Ελληνικό. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιώργος Αντίνου είχε υποσχεθεί στους παίκτες ότι εάν κερδίσουν τον Πανθρακικό θα πάρουν έξτρα πριμ, γεγονός που ντόπαρε ψυχολογικά τους παίκτες και  έφεραν επιτυχώς την αποστολή τους εις πέρας.

AEK: Ξανά αποχή από τους παίκτες – Όλα ανοικτά για το ματς με τον ΠΑΟΚ
ΑΕΚ: Ο Θωμάς Μαύρος έκοψε την κορδέλα στα εγκαίνια του Μουσείου Ιστορίας στην «OPAP Arena»
Δημήτρης Μελισσανίδης: «Η ΑΕΚ είναι η μοίρα μας, η ζωή και η ιστορία μας»
Basket League: Συνελήφθη ξένος παίκτης για ενδοοικογενειακή βία