«Η ήττα ήρθε φυσιολογικά»

Φυσιολογική χαρακτήρισε την ήττα του Εθνικού Αστέρα από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο τεχνικός της ομάδας της Καισαριανής, Γιάννης Πετράκης.

Ο τεχνικός των «ερυθρόλευκων» στη συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε την ήττα της ομάδας του από τα Γιάννινα με 3-0, στάθηκε στο γρήγορο γκολ που δέχθηκε η ομάδα του, αλλά και στην αδυναμία των ποδοσφαιριστών του να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιάννη Πετράκη:

«Πολλά συγχαρητήρια στον ΠΑΣ για την άνοδο στη σούπερ λίγκα. Καλή πορεία και να σταθεροποιηθεί στην Α’ Εθνική. Τα Γιάννινα έχουν όλες τις προϋποθέσεις να είναι στην Α’ Εθνική. Αν χάνεις με 3-0 δεν μπορείς να πεις πολλά πράγματα. Είχαμε δύσκολη αποστολή στα Γιάννινα. Δεχτήκαμε γκολ στις αρχές του παιχνιδιού και είχαμε μεγάλο ντεζαβαντάζ. Ο ΠΑΣ στο α’ ημίχρονο μπορούσε να βάλει κι άλλα γκολ και να καθαρίσει το παιχνίδι. Στο β’ ημίχρονο ξεκινήσαμε πολύ καλά και δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις να βάλουμε γκολ και να μπούμε στο παιχνίδι, αλλά πάλι δεχτήκαμε το γκολ και πλέον βγήκαμε από το παιχνίδι. Το 3-0 ήρθε ως φυσιολογικό δεδομένο. Δίκαια ο ΠΑΣ είναι πρώτος και δίκαια ανέβηκε στην μεγάλη κατηγορία».

Eurovision: Tο BBC αποθέωσε την Μαρίνα Σάττι και το «Ζάρι»