Τον «τσίμπησε» και σώθηκε

Ο Πιερικός «έκλεψε» τον βαθμό από τον ΟΦΗ στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο οποίος από το 51΄προηγούταν στο σκορ με 1-0 και με το γκολ του Κοντέων στο 94΄, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό 1-1, «σφράγισε» και μαθηματικά την παραμονή του, στη Football League.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, με τον Πιερικό να έχει περισσότερο τον ρόλο του παρατηρητή στο παιχνίδι.
Η ομάδα του Ηρακλείου, απείλησε την εστία του Γουμάγια σε δύο περιπτώσεις στο 35΄ και στο 43΄με σουτ του Κιάσου και του Αγρίτη αντίστοιχα, τα οποία όμως δεν βρήκαν στόχο.
Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να έχουν τα ηνία του παιχνιδιού, χωρίς ωστόσο να είναι ιδιαίτερα απειλητικοί για την εστία του Γουμάγια.
Στο 89΄ο Μπουλούτ, έφτασε κοντά στο 0-2, όταν με μακρινό φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που γέλασαν στο τέλος, με το γκολ του Κοντέων, που τους χάρισε τον «χρυσό» βαθμό.
ΚΑΤΕΡΙΝΗ: Δημήτρης Πάππας

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό, πατώντας εδώ.

Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)