Σπουδαίο «διπλό»

Η Δόξα Δράμας νίκησε εκτός έδρας με 3-1 την Βέροια.

Σε… τροχιά play off παρέμεινε η Δόξα Δράμας, που επικράτησε εκτός έδρας της Βέροιας με 3-1.

Οι  φιλοξενούμενοι  έπιασαν υψηλά… στάνταρ απόδοσης, ενώ παράλληλα εμφανίστηκαν πολύ καλά «διαβασμένοι»  και δίκαια κατέκτησαν το «τρίποντο».

Από την άλλη πλευρά,  οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν εμφάνιση κατώτεροι των αναλογιών και η  ήττα ήλθε ως φυσικό επακόλουθο.

Η Δόξα μπήκε πολύ δυνατά στοπ ματς και κατάφερε να πάρει… κεφάλι στο σκορ  μόλις στο 11’. Ο Χλωρός έβγαλε μια πολύ καλή σέντρα από τα δεξιά και ο Μαρκόφσκι με κεφαλιά, πραγματοποίησε το 1-0.

Στη συνέχεια, ο σύλλογος της Δράμας συνέχιζε να πιέζει για να σημειώσει ακόμη ένα τέρμα, κάτι που τελικά το κατάφερε σχετικά γρήγορα.

Οκτώ λεπτά, λοιπόν, αργότερα και πάλι ο Χλωρός, αυτή τη φορά από τα αριστερά, βρήκε στην αντίπαλη περιοχή τον Χατζηπαντελίδη και ο τελευταίος με «ξερό» σουτ «έγραψε» το 0-2.

Στο σημείο αυτό, η Βέροια φάνηκε πως αφυπνίστηκε και ανέλαβε τα ηνία του παιχνιδιού.  Έτσι, στο 39’ κατάφερε να μειώσει το σκορ, με σκόρερ τον Καλτσά. Ο πολυσύνθετος παίκτης, σούταρε έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Σέρεμετ.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, είχαν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο, δεν κατάφεραν να «απειλήσουν» την Δόξα.

Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι στο φινάλε του αγώνα (95΄) κατάφεραν να σημειώσουν ακόμη ένα τέρμα με τον Ρούτση.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ.

Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague
Δ. Γιαννακόπουλος: Επέστρεψε στο ΟΑΚΑ και γνώρισε την αποθέωση!
Επίσημη η παραμονή του Τσάβι στην Μπαρτσελόνα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Νάτοι, νάτοι οι Πρωταθλητές» - Η ατμόσφαιρα στην «OPAP Arena» κι η αποθέωση