Έλαμψε… για παραμονή

Mε σκόρερ τους Τσουκαλίδη και Στεφανίδη ο Αγροτικός Αστέρας επικράτησε του Πανθρακικού 2-0 για την 33η αγωνιστική της Football League.

Μια νίκη χρυσάφι πέτυχε ο Αγροτικός Αστέρας κόντρα στον Πανθρακικό. Η ομάδα του Ευόσμου έφτασε τους 37 βαθμούς και έχει ξεφύγει πια από τη ζώνη των play out. Από την άλλη ο Πανθρακικός δεν στάθηκε ικανός να πάρει κάτι παραπάνω στο ματς και βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Πιο δυνατά στο ματς μπήκε ο Αγροτικός Αστέρας , ο οποίος έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο και τα δίνει όλα για τη νίκη. Ωστόσο ο Πανθρακικός σιγά σιγά έβρισκε τα πατήματά του και μπόρεσε να σπάσει την άμυνα των γηπεδούχων κάνοντας το πρώτο του σουτ στο ματς με τον Σουλτανίδη στο 7’. Μάλιστα  ο ίδιος παίκτης με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα βρήκε το χώρο ξαναδοκίμασε το πόδι του, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δοκάρι του  Γλύκου.

Το ημίχρονο έληξε με την κεφαλιά του Σαπάνη, την οποία απεσόβησε εντυπωσιακά ο Κουτσόπουλος.

Το Β’ μέρος άρχισε όπως ξεκίνησε το πρώτο, δηλαδή με μια ανούσια υπέροχη του Αγροτικού Αστέρα, ενώ από την πλευρά του ο Πανθρακικός προσπαθούσε να κάνει παιχνίδι με αντεπιθέσεις.

Τελικά οι παίκτες του Αγροτικού έλυσαν το γόρδιο δεσμό της άμυνας του Πανθρακικού και με σκόρερ τον Τσουκαλίδη στο 65’ άνοιξαν τον λογαριασμό στο ματς, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Στεφανίδης βρέθηκε μόνος του με τον Κουτσόπουλο για να κάνει δύο τα τέρματα για την ομάδα του.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ