«Κλείδωσε» τα play off

Τα Τρίκαλα χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερες δυσκολίες επικράτησαν του Ιωνικού 4-0 και «κλείδωσαν» τη θέση τους στα play off της Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει με ακόμα μεγαλύτερη διαφορά, αν δεν έχανε τις ευκαιρίες... της ζωήςτου ο Στεπάνοβιτς.

Στο πρώτο ημίχρονο όπλισαν οι Ουέλιγκτον (5') και Πέρες (25'), οι οποίοι αποδείχθηκαν πιο εύστοχοι από πλευράς γηπεδούχων. Τα Τρίκαλα έκαναν πάρτι και στην επανάληψη μετατρέποντας τον αγώνα σε παράσταση για έναν ρόλο.

Και πάλι πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Στεπάνοβιτς, ο οποίος συνέχισε το... βιολί του να χάνει πολλές ευκαιρίες, αλλά οι Μανουσάκης (76') και Ουέλιγκτον (88') ήταν αυτοί που πήραν τη... σκυτάλη του σκοραρίσματος σφραγίζοντας τη νίκη για την ομάδα των Τρικάλων.

Θυμηθείτε το παιχνίδι λεπτό προς λεπτό πατώντας ΕΔΩ

NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια