Λύτρωση στις καθυστερήσεις

Στο χειρότερό της φετινό παιχνίδι η ομάδα των Τρικάλων κατάφερε τελικά να βάλει θριαμβευτικό επίλογο, καθώς στα τελευταία λεπτά του αγώνα του «Ελ Πάσο» με γκολ των Κοντογουλίδη και Μπουκουβάλα «ξεκλείδωσε» την άμυνα της Καλλιθέας και νίκησε με 2-0.

Σε μια αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε μπροστά σε ελάχιστους θεατές, το θέαμα ήταν κάκιστο από τα πρώτα κιόλας λεπτά. Οι δυο προπονητές είχαν τοποθετήσει πολλούς ποδοσφαιριστές στον χώρο του κέντρου με αποτέλεσμα τα λάθη και τα δυνατά μαρκαρίσματα να δημιουργήσουν εκνευρισμό.

Τα Τρίκαλα που είχαν το κίνητρο, είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στη μεσαία γραμμή, χωρίς ωστόσο να απειλήσουν με αξιώσεις τα καρέ των γηπεδούχων. Μάλιστα η Καλλιθέα θα μπορούσε να κάνει και την ζημιά, όταν σε κάποιες περιπτώσεις  λίγο έλειψε να πιάσει στον ύπνο τους αμυντικούς του Βαζάκα.

Στην επανάληψη, το θέαμα συνέχισε να είναι κακό. Ο Γιώργος Βαζάκας φόρτωνε συνεχώς την επίθεσή του παίκτες, ωστόσο και πάλι οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να περάσουν την μπάλα μπροστά.

Όλα αυτά όμως μέχρι τα τελευταία λεπτά, οπότε η Καλλιθέα κατέρρευσε. Στο 89ο λεπτό ο Κοντουγουλίδης, και στο 94ο ο Μπουκουβάλας, βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα και «λύτρωσαν» την ομάδα τους, αλλά και τους 80 Τρικαλινούς που έκαναν το ταξίδι μέχρι την Αθήνα.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ

ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα