Αχαρναϊκός-Άρης 1-2: Επαγγελματική νίκη στο Μενίδι

Μπορεί να μην εντυπωσίασε με την απόδοση του αλλά ο Άρης κατάφερε και δραπέτευσε από την έδρα του Αχαρναϊκού με το διπλό επικρατώντας με 2-1.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες ευκαιρίες να πάρουν το προβάδισμα αλλά οι Θεσσαλονικείς ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 10’ με τον Μπαργκάν. Στο 32’ ο Ίλιτς πέτυχε το 2-0 και έκανε πιο εύκολη τη ζωή της ομάδας του. Ο Αχαρναϊκός μείωσε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου 2 με τον Τσεμπερίδη αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εμφανής η κόπωση των παικτών του Κόστιτς με αποτέλεσμα να αδυνατούν να σκοράρουν και ο Άρης να «κλειδώνει» τη νίκη.

Το ματς παρακολούθησε και ο ισχυρός άνδρας του Άρη,Θοδωρής Καρυπίδης. Αντί τα επίσημα του γηπέδου όμως προτίμησε τον πάγκο των «κιτρίνων» που θέλησε να βρεθεί κοντά στους παίκτες του.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Ψύχος, Σωτηράκος, Χριστοφιλέας, Ματσούκας, Παπατόλιος, Τσεμπερίδης, Καραντασιάδης, Ντάγκρας, Πλαβούκος, Μουστάκης, Νταμιάνος.
ΑΡΗΣ: Διούδης, Μπούρμπος, Καράμπελας, Ιντζίδης, Τσουμάνης, Ρόβας, Παυλίδης, Ντούνης (65’ Μιλούνοβιτς), Μπαργκάν (81’ Τζανακάκης), Τάτος, Ίλιτς (58’ Καπνίδης).

Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα