Άρης-Πανσερραϊκός 4-0: Σκόρπισε τα «λιοντάρια» στους τέσσερις ανέμους

Την πιο ευρεία και άνετη νίκη στη φετινή διοργάνωση πέτυχε ο Άρης απέναντι στον Πανσερραϊκό.

Οι Θεσσαλονικείς διέλυσαν τα «λιοντάρια» με 4-0 σε ένα ματς που κράτησε ένα ημίχρονο μιας και στην επανάληψη είχε διαδικαστικό χαρακτήρα. Ο Άρης από το 21’ και μέσα σε δέκα λεπτά σημείωσε τρία γκολ με τον Ντούνη να ανοίγει το δρόμο για το μεγάλο θρίαμβο με τα δύο πρώτα του φετινά γκολ (21’ και 29’) το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ πρόσθεσε και ο Ιντζίδης στο 24’. Ο Πανσερραϊκός που από το 68’ έπαιζε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Ιωαννίδη είδε στο 89΄τον Μιλούνοβιτς να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ και να διαμορφώνει το 4-0.

ΑΡΗΣ: Διούδης, Μπούρμπος, Καράμπελας, Ραούλ Μπράβο, Ιντζίδης, Ρόβας, Παυλίδης (72’ Καπνίδης), Μπαργκάν (77’ Μιλούνοβιτς), Ντούνης, Τάτος (81’ Νέτο), Ίλιτς
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Μέλκας, Τσελεπίδης, Ιωαννίδης, Βοσκόπουλος, Φουσού, Ρούτσης, Στέβιτς (80’ Παπατζίκος), Κάκο, Γκούρτσας (73’ Καψάλης), Κανούλας, Τσιμίκας (86’ Κτιστόπουλος)

NBA: «Ισοπεδωτικοί» οι Λέικερς, ο Μπράνσον «εκτέλεσε» τους Ουόριορς | Αποτελέσματα και βαθμολογίες
Φανέλα που τιμά την μπύρα φόρεσε η Λέουβεν
ΣΕΓΑΣ: Με 28 μετάλλια και διακρίσεις οι πρώτες 70 μέρες του 2024 για τον ελληνικό στίβο
Βέροια: Ο Πρόδρομος Κουτσούκης ενεπλάκη σε τροχαίο δυστύχημα