Αχαρναϊκός-ΟΦΗ 2-3: Παλικαρίσια ανατροπή στο Μενίδι

Αν και έχανε με 2-0 από το ημίχρονο ο ΟΦΗ κατάφερε και ανέτρεψε το σκορ και πανηγύρισε στο τέλος σπουδαία νίκη επί του Αχαρναϊκού με 3-2.

Οι γηπεδούχοι έπιασαν εξαιρετική απόδοση στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν 2-0 με τους Τζέφερσον (2’) και Ντάγκρας (38’). Οι Κρητικοί όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους κουβέντα και έφεραν τα πάνω-κάτω! Στο 49’ ο Μιλοσάβλιεφ μείωσε για τον ΟΦΗ ενώ στο 57’ ο Κομεσίδης με γυριστό σουτ έφερε το ματς στα ίσα. Στις καθυστερήσεις ο Χίσι πέτυχε το «χρυσό» γκολ και χάρισε στην ομάδα του τη μεγάλη νίκη.

ΑΧΑΡΝΑΙΚΟΣ: Αποστολίδης, Σωτηράκος, Χριστοφιλέας, Παπατόλιος, Καραντασιάδης, Ζαχαρός (83’ Μεγαλοοικονόμου), Ντάγκρας, Σταμούλης, Πλαβούκος, Μουστάκης, Τζέφερσον.
ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Κιάσσος, Κοιλιάρας, Όστοϊτς, Κομεσίδης, Μητρόπουλος (46’ Χίσι), Αντουκόρ, Χαντί (46’ Μάνος), Ράντι, Μιλοσάβλιεφ (79’ λ. τρ. Βαλλιάνος), Βουό.

Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)
Παναθηναϊκός AKTOR: Μήνυμα της ΚΑΕ με συστάσεις και... εκπλήξεις προς τον κόσμο