Απόλλων Σμύρνης-Αχαρναϊκός 3-1: Πάτησε κορυφή η «ελαφρά ταξιαρχία» με κορυφαίο τον Πετρόπουλο

Ακόμη μια νίκη πανηγύρισε ο Απόλλων Σμύρνης που «καθάρισε» εύκολα τον Αχαρναϊκό με 3-1 και επέστρεψε στην κορυφή της βαθμολογίας της Stoiximan.gr Football league.

Πρωταγωνιστής για την «ελαφρά» ταξιαρχία ήταν το… βαρύ πυροβολικό της. Ο Πετρόπουλος βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα για τρίτη συνεχόμενη αγωνιστική και με τα δυο τέρματα που πέτυχε σήμερα οδηγεί τον Απόλλωνα με ασφάλεια στη Super League.

Το σκορ άνοιξε ο Πετρόπουλος στο 17’ με σουτ ενώ ο Σιατραβάνης στο 41’ λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Ντάγκρας μείωσε με σουτ μέσα από την περιοχή. Στο 81΄ ο Πετρόπουλος «καθάρισε» την υπόθεση νίκη ενώ οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ματσούκα.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Χιώτης, Ντάσιος, Βαλεριάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Τσιάρας, Σιατραβάνης (76' Αλμπάνης), Κονέ, Πετρόπουλος (85' Διαμαντόπουλος), Ρομάνο (60' Κρητικός), Κάσσος
ΑΧΑΡΑΝΑΪΚΟΣ: Αποστολίδης, Ψιάνος, Ματσούκας, Παπατόλιος, Κυριαζόπουλος, Πλαβούκος, Μουστάκης, Τζιώρας, Μεγαλοοικονόμου, Ντάγκρας (76' Σταμούλης), Τσεμπερίδης (18' Ζαχαρός)

Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)