Επέστρεψαν στην κορυφή

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του πρωταθλήματος υποδομών της Football League, επέστρεψε η ομάδα νέων του Πανθρακικού.

Οι νέοι του Πανθρακικού, επιβλήθηκαν με 4-2  της αντίστοιχης ομάδας της Αναγέννησης Καρδίτσας  σε εξ αναβολής παιχνίδι και μετά τα άτυχα αποτελέσματα με Παναιτωλικό και Εθνικό Πειραιώς, επέστρεψαν και πάλι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι «πράσινοι» πήραν προβάδισμα στο σκορ με τον Γιαννακιτσίδη στο 19΄ και ο Σίμωσης στο 43΄ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στην επανάληψη, η ομάδα της Καρδίτσας μείωσε με τον Γόρδιο στο 50΄ και στο 52΄  ισοφάρισε ο Κουτσενιώτης.

Η απάντηση του Πανθρακικού ήταν άμεση, καθώς μόλις τρία λεπτά αργότερα ο Γωνιάδης με ωραίο σουτ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε και πάλι ο Γωνιάδης με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Γωνιάδης έχασε και πέναλτι.

Πανθρακικός: Πουλακίδας, Σταματέρης, Τριανταφυλλίδης, Λειβαδιώτης, Καρτσαμπάς, Καρανικόλαος, Βασιλακάκης (86' Γεωργιάδης), Σταματόπουλος (62' Αντωνιάδης), Σίμωσης, Γιαννακιτσίδης και Γωνιάδης.

Εργκίν Αταμάν: «Έφυγε» από τη ζωή ο πατέρας του - Η ανακοίνωση της ΚΑΕ Παναθηναϊκός AKTOR
EOKAN: «Καμία ενημέρωση για θετικό δείγμα ποδοσφαιριστή της Εθνικής Ελλάδας»
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τους αγώνες του Ολυμπιακού και του ΠΑΟΚ